TJ Sokol Kosořice "A" - SK Jizera Předměřice 1:2 (1:0)

Na to, že máme již listopad se hrálo za pěkného počasí. Už ne tak pohledný byl ale fotbal v kosořickém areálu, kam přicestovali Předměřice. Domácí opět museli změnit hráčské obsazení ve středu zálohy, Adámka nahradil Sedlák.

Zpočátku zápasu viděli přítomní na stadionu několik akcí hostí, kteří dokázali soupeře přečíslit, jenže závěrečné řešení situace bylo mírně řečeno špatné. Přesto se už ve čtvrté minutě dostal do zakončení předměřický David Mareš po přihrávce Roudnického, mířil však jen do boční sítě. Hned vzápětí měli Kosořičtí obrovské štěstí. Prudký míč středem hřiště propadl až k volnému Skalickému. Následné sólo ale zakončil pouze do vybíhajícího brankáře. Domácí fotbalisté se z úvodní letargie probrali až po čtvrt hodině hry. Fingerhut si od lajny navedl míč na střed a hostujícího gólmana zachránilo břevno. V 19. minutě zahrával domácí Kučera přímý kop, obrana odvrátila míč opět ke kosořickému obránci, který tvrdě vypálil. Gólman jeho ránu neudržel a dobíhající Tříska ho nekompromisně propálil - 1:0. V další šanci Kosořických našel Malík přesným pasem Fingerhuta. Ten se chystal nahrávat na osamoceného Macháče, ale v posledním okamžiku zakročil obránce a poslal míč za branku. Domácí sice vstřelili úvodní branku, jenže více aktivity předváděli hráči Předměřic. Jejich snaha v útoku však byla bezzubá. Brankář Kraus tak místo likvidování střel povzbuzoval své spoluhráče k větší aktivitě.

Po změně stran domácí i nadále produkovali fotbal s minimem kombinace. Ani na druhé straně to nebylo slavnější, ale hosté alespoň několikrát zaměstnali Krause v brance. Hráči Předměřic začali stupňovat aktivitu a odměnou jim bylo několik standartních situací. V 67. minutě hosté od postranní čáry rychle rozehráli, Práger napřáhl z pětadvaceti metrů a jeho ránu ještě tečoval Štecher. Na to již Kraus nestihl zareagovat - 1:1. S přibývajícím časem nabíralo utkání na dramatičnosti. V 73. minutě musel hbitě zasáhnou kosořický gólman proti dobře mířené ráně Michala Mareše. Hned vzápětí domácí Sedlák poslal do úniku Malíka, který střílel podél brankáře jen do tyče. Při následné dorážce do odkryté branky zahrál Macháč rukou, čehož si všiml i hlavní rozhodčí. Další nevyužitou příležitost si připsal ještě před střídáním také předměřický Roudnický. Tváří v tvář Krausovi tvrdě vypálil, ale brankář bravurním zákrokem poslal míč mimo své tyče. Za Kosořické ještě před koncem řádné hrací doby odpověděl střídající Řehák. Jeho kličkovaná uvnitř vápna skončila až před brankou nastřelenou tyčí. Nakonec měli více štěstí hosté. Už v nastaveném čase proletěl míč na zadní tyč a Nešněra hlavou zamířil hlavou přesně pod břevno - 1:2.

• Branky: 19. Tříska - 67. Práger, 90. Nešněra
  • Rozhodčí: Kubín - Chrastina, Dragoun