Pšovka Mělník - Sokol Kosořice  1:0 (1:0)

Po dvou kolech s nelichotivým skórem 0:7 si fotbalisté Kosořic připsali v minulém kole první bod na jaře. Navázat na poslední výkon a rozšířit bodové konto však bylo v sedmnáctém kole podstatně složitější, Kosořické hostila druhá Pšovka Mělník.

Hosté se svého soka nezalekli a byli to domácí, kteří se chybnou rozehrávkou připravovali o řadu míčů. I přesto si ve dvanácté minutě připsali první příležitost zápasu, kdy tvrdě pálil kapitán Pokorný. Kosořičtí vzápětí předvedli vyloženější šanci. K jejich smůle však po centru Tomáška hlavičkoval Zdražil v dobré pozici nad. Přítomní diváci sledovali ofenzivní fotbal a o zajímavé okamžiky nebylo nouze. Ve 21. minutě kosořický Batala přetlačil v souboji protihráče, Zdražil posunul Sabolovi, jehož rána z dobrých dvaceti metrů otřásla břevnem. Velkou zbraní Pšovky byly rohové kopy, při kterých se dokázal prosadit Cemper, bezpochyby nejvyšší muž na hřišti. Hlavičkové pokusy však ani jednou brankou neskončily. Stejně jako nechtěný odkop Bataly na vlastní branku, kdy míč před brankovou čárou odhlavičkoval Malík. Ve 41. minutě se opět připomněl kapitán Mělníku střelou těsně vedle. O dvě minuty později tentýž hráč zahrával rohový kop, kdy se míč v nepřehledné situaci dostal až za Dufkovy záda - 1:0. V posledních vteřinách byl faulován kosořický Macháč ve vápně soupeře a hlavní arbitr nepochopitelně ponechával hostujícímu celku výhodu, která ani výhodou nebyla. Následná Tomáškova střela skončila těsně vedle.

Ve druhém dějství se měl domácí gólman co ohánět. Fotbalisté Kosořic předvedli několik povedených akcí, ovšem bez gólového vyjádření. Už v 55. minutě unikl podél lajny Zdražil, odcentroval, jenže tísněný Malík míč nezasáhl a Sabol mířil vedle. Totožnou akci hosté zopakovali o sedm minut později. Opět centroval Zdražil a na zadní tyč dobíhali Malík s Tomáškem, ani jeden na míč o kousek nedosáhl. Druhý poločas byl v režii Kosořických, kdy se defenzívě dařilo eliminovat většinu akcí soupeře. Šance se tedy počítaly hlavně před brankou Pšovky, ale další centr Zdražila spoluhráči opět nevyužili. V 76. minutě hosté propásli poslední možnost na vyrovnání. Centr z pravé strany našel tísněného Zdražila, jehož hlavička skončila na tyči a dorážející Sabol z malého vápna přestřelil. Ve zbývajících minutách rozhodčí hru dost kouskoval a domácí nakonec tři body uhájili.
  • Branky: 43. Šesták
  • Rozhodčí: Baroch - Kinčl, Hron