SK Rejšice - Sokol Kosořice  3:0 (1:0)

Premiéru na kosořické lavičce si ve funkci hlavního trenéra odbyl Vítězslav Nemetz a těžšího soupeře na úvod jarních odvet si nemohl ani přát.

Na podzim se fotbalisté Rejšic ujali v Kosořicích vedení již ve čtvrté minutě, v rejšickém areálu se v téže minutě teprve čekalo na první náznak šance. Obě mužstva začala ze zabezpečené obrany, výraznější střelu si připsal hostující Malík. První tutovku viděli diváci v 18. minutě, kdy po kolmici přihrával Herman okamžitě na volného Kučeru a ten trestuhodně sám před brankou zamířil vedle. Fotbalisté Rejšic si začali postupně vytvářet územní převahu, jenže bez výraznější příležitosti. Ve 28. minutě se po delší odmlce opět připomněli Kosořičtí, míč z rohového kopu však Macháč nasměroval nad branku. O tři minuty později po sérii chyb před kosořickým vápnem odcentroval rejšický hráč, obránce míč netrefil a osamocený Rys z malého vápna s přehledem otevřel skóre. Domácím ještě více narostla křídla a drželi soupeře před šestnáctkou. Hosté se do poločasového hvizdu ubránili a v posledních vteřinách předvedli rychlý brejk. Ve finále však Sabol netrefil míč ideálně.

Kosořičtí měli ještě jednu pětačtyřicetiminutovku na to, aby s výsledkem něco udělali. Jejich plány však vzaly rychle za své. Hned v úvodu hosté zažehnali akci Hermana s Jonem na poslední chvíli a střelu Hermana po rohovém kopu reflexivně vyrazil gólman Dufek. V 60. minutě se Rejšice po zásluze dočkaly, Váňa si tělem pokryl míč v pokutovém území a z otočky zvýšil na 2:0. Za tohoto stavu se hosté více semkli a začali soupeři více znepříjemňovat rozehrávku. V 68. minutě se podél lajny protáhl Malík a do míče se z první opřel Sabol, ale střela šla mimo tyče. Hra na riziko v kosořické obraně přinášela rychlé brejky pro hráče Rejšic. V 71. minutě Jon prošel přes půl hřiště, jenže střídající Falta číhající před brankou se k míči nedostal. Ještě jednu branku přidali domácí po individuální akci Vojtěcha Dufka. Ten dostal přihrávku od vlastního brankáře a přes celé hřiště doběhl s míčem do pokutového území Kosořic, kde našel zcela volného Hanuše - 3:0. Alespoň zkorigovat nepříznivý výsledek mohl střídající Darmoš, z malého vápna však nezamířil přesně.
  • Branky: 31. Rys, 60. Váňa, 88. Hanuš
  • Rozhodčí: Vyhnal - Chrudimský, Boček