Datum: 20. 04. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

SK Rejšice "B" - TJ Sokol Kosořice "A" 3:0 (1:0)

Horké letní počasí není zrovna příjemným klimatem pro sportovce. Někteří hráči Rejšic zvládli přírodní saunu hned dvakrát za víkend. Nejprve za "A" tým v krajském přeboru a následně v neděli v derby proti Kosořicím. Ty přicestovaly téměř v kompletním složení.

Zápas měl od začátku dobré tempo a již v jedenácté minutě také pořádnou zápletku. Mareš od postranní čáry poslal kolmici na rozběhnutého Fingerhuta, který byl následně faulován v pokutovém území. Pokutový kop Marek Rys neumístil ideálně, gólman míč vyrazil, ale dobíhající Vocásek už mířil přesně. Domácí dobře kombinovali a nechávali soupeře běhat bez míče. Ve 21. minutě měl Marek Rys další velkou šancí aby se zapsal mezi střelce, ale zblízka mířil vedle. Fotbalisté Kosořic se o slovo přihlásili až po půl hodině hry. Malík po přihrávce do strany zamířil do pokutového území, kde ho našel přízemním centrem Macháč, jenže vyloženou šanci neproměnil. O chvíli později zatáhl míč Pokorný, domácí stačili odvrátit jak Pokorného střílenou přihrávku, tak i pěkný pokus Jakubův. Následoval rohový kop a zcela volný Macháč hlavou nasměroval míč vedle. Neproměněné šance mohl potrestat na druhé straně Vocásek s Markem Rysem, jenže střelu druhého jmenovaného včasným vyběhnutím zlikvidoval Kraus.

Start druhého poločasu byl podobný tomu prvnímu. Domácí do něj vstoupili lépe a navýšili svůj náskok. Po rychlé akci unikl Fingerhut a pěknou ranou zamířil do horního rohu kosořické branky. Hosté nesložili zbraně, ale vlastními chybami se do zakončení příliš nedostávali. Naopak domácí několikrát po zisku míče vyrazili do přečíslení. V 68. minutě Fingerhut opět uplatnil svou rychlost, ale tentokrát na Krause nevyzrál. Na druhé straně se pěkně uvolnil Malík a přetaženým centrem našel Jakubův. Ten se zakončením neotálel a z jedné zamířil těsně mimo. Nakonec se domácí příznivci dočkali i třetí branky. Fingerhut se Šulcem založili akci na pravé straně, přetažený míč Mareš přihrál nabíhajícímu Marku Maňasovi a ten přízemní střelou překonal brankáře. V závěrečných minutách se neprosadil rejšický Fingerhut, ani na druhé straně Valdman mířící z dobré pozice nad.

Fotky ze zápasu

• Branky: 9. Vocásek, 56. Fingerhut, 83. Marek Maňas
  • Rozhodčí: Khol - Mucek, Petrtýl
  • Diváků: 86