Datum: 04. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Kosořice - TJ Řepín  1:2 (1:1)

Kosořičtí fotbalisté sehráli poslední utkání v krajské soutěži. Za tropického počasí se dal očekávat uvolněný zápas, jelikož obě mužstva už o nic nehrála.

V úvodu zápasu byli domácí uvolnění až příliš. Již v páté minutě proletěl míč napříč malým vápnem, kde stál připravený Zbyněk Štrupl - 0:1. Začátek zápasu nabídl několik zajímavých okamžiků na obou stranách. Nejprve akci kosořického Gruse zakončil Sabol těsně nad. O chvíli později tentokrát Sabol zahrával rohový kop, Martin Adámek přetlačil soupeře, jenže hlavičkoval v obtížné situaci nepřesně. Hráči Řepína, po totožné akci jako při první brance, mohli udeřit podruhé. Na rohový kop si nejvýše vyskočil opět Zbyněk Štrupl, ale tentokrát mířil mimo tyče. V dalších minutách byli domácí častěji u míče, dostávali se i do zakončení, jenže na většinu střel nemusel řepínský gólman vůbec reagovat. Tomáškův centr nasměroval Sabol z hranice vápna nad a Tomáškovy nabídky nevyužil ani Grus mířící vedle. Ve 26. minutě předvedl dravý průnik hostující Černý, jehož akci v malém vápně zastavil obránce na poslední chvíli.Fotbalisté Kosořic se střelecky prosadili až ve 36. minutě. Přímý volný kop zahraný Sabolem skončil u nohou několika hráčů, kde se nejlépe zorientoval Martin Adámek a technickou střelou k tyči nedal Borovičkovi šanci. Kosořičtí po vstřelené brance ostřelovali soupeřovu branku, ale scházelo více přesnosti.

Po změně stran Kosořičtí naznačili, že hodlají své vystoupení v I.B třídě zakončit vítězstvím. Už po pěti minutách hry postupoval Sabol sám na brankáře, kterého se pokusil překonat lobem. Jeho pokus však skončil těsně vedle branky. V 58. minutě vyběhl řepínský Černý proti rozehrávajícímu brankáři Dufkovi, jehož výkop trefil protihráče do hlavy. Vzápětí se ukázalo, že hostující útočník utrpěl silný otřes mozku a blíže nespecifikované problémy s krční páteří. Poté byl řepínský hráč odvezen rychlou záchrannou službou do boleslavské nemocnice. Za stále velkého vedra bylo střeleckých příležitostí stále méně a méně. V 66. minutě měl vedoucí branku na kopačkách domácí Sabol, sám před brankářem ale netrefil míč ideálně. O osudu utkání tak rozhodli hosté, když situaci zavánějící postavením mimo hru zužitkoval opět Zbyněk Štrupl a po kličce brankáři mířil do proti pohybu dobíhajícího obránce - 1:2. Kosořičtí vsadili vše na útok, jenže kýžené šance si nevypracovali. Naopak fotbalisté Řepína využívali volnějšího režimu v soupeřově defenzívě. Hosté několik slibných akcí však už nevyužili, přesto byli v závěru zápasu spokojenějším mužstvem.
  • Branky: 36. Martin Adámek - 5. a 74. Zbyněk Štrupl
  • Rozhodčí: Karlík - Vinter, Černý