TJ Sokol Kosořice "B" - SK Skalsko "B" 2:1 (2:1)

Minulý víkend hráli Kosořičtí s prvním a v dalším kole hostili poslední tým. Fotbalisté Skalska se z bodů radovali zatím pouze jednou, o to více se museli mít domácí na pozoru a soupeře nepodcenit. V domácích barvách se představil i uzdravující se Kraus a nakonec i Darmoš, který původně neměl do duelu zasáhnout.

První minuty patřily hráčům Skalska, kdy se domácí dostávali do provozní teploty jen pozvolna. Nejen hráče, ale i příznivce Kosořic rozehřál ve čtvrté minutě Libor Boháček, kterého přesným centrem na zadní tyči našel Kraus. Domácí postupně přebrali otěže hry a dobrou kombinací soupeře zatlačili. Další brankou však žádná z akcí neskončila. I když pěkné uvolnění Darmoše u brankové čáry by si gólový zápis zasloužilo. Brankář následně kryl i střelu Adámka po přihrávce Hercíka. Recept na góly si Libor Boháček zapamatoval velmi dobře a ve 35. minutě zvyšoval již na 2:0. Darmoš rychle vhodil aut a než se skalská obrana zorientovala, kosořický středopolař již zakončoval za Dvořákovy záda. Hosté však záhy zkorigovali. Hlavní rozhodčí viděl hraní rukou a nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Zachrdla.

Do druhého poločasu již nenastoupil kosořický Kraus, kterého opět trápilo léčené koleno. Místo něj nastoupil Dragnev. Domácí ještě v prvních minutách navázali na první poločas. Dobrou šanci na zvýšení náskoku měl právě Dragnev, jenže gólman včasným vyběhnutím šanci zmařil. Postupem času hráči Kosořic z tempa vypadli a hosté rázem oživili myšlenky na vyrovnání. Domácí však pozorně bránili a větší šance nepřipouštěli. Několik zajímavých brejků podnikli i domácí, ale také bez gólového efektu. Nejblíže k brance měl střídající Rudolf Vítek, který však ranou z jedné mířil nepřesně. V závěru hráči Skalska ještě dostali výhodu přímého kopu z hranice vápna, jenže střela mířila pouze do pevné zdi. Právě Rudolf Vítek coby brankář již v kosořickém dresu působil a nyní post mezi třemi tyčemi hájí jeho syn Dominik. Oba tak společně nastoupili v soutěžním utkání. Domácí už jednobrankový náskok nepustili a poslední zápas podzimní části sezóny na domácím hřišti zakončili vítězně.

• Branky: 4. a 35. Libor Boháček
  • Rozhodčí: Řehořek