Datum: 04. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Kosořice "B" - Sporting Mladá Boleslav 4:3 (2:1)

V dalším domácím utkání jsme přivítali lídra soutěže - mladoboleslavský Sporting a tak se dal očekávat pěkný útočný fotbal.

Hosté se po celý zápas prezentovali kombinační hrou, ale do vedení se dostali domácí již ve dvanácté minutě. Po autovém vhazování se Darmoš otočil kolem obránce a pěknou střelou rozvlnil síť Bílkovy branky. Hráči Sportingu začali ještě více kombinovat, jenže k ohrožení branky se nedostávali. Kosořičtí skvěle pokrývali prostory, kudy hosté vedli útoky. Po půl hodině hry nakonec Sporing vyrovnal. Trestný kop z hranice velkého vápna dobře zahrál Plintovič - 1:1. Vyrovnávací branka hostující tým ještě více nabudila. Byli to ovšem opět fotbalisté Kosořic, kteří šli o pět minut později do vedení. Jiří Boháček precizně zahraným rohovým kopem našel svého jmenovce Libora a ten v pádu překvapil celou obranu soupeře. Ve 40. minutě se domácí mohli radovat znovu. Adámek unikl po levé straně, milimetrovým centrem našel nabíhajícího Krátkého, jehož hlavička se nevešla mezi tři tyče.

Do druhého poločasu vstoupili Kosořičtí tragicky. Hráči Sportingu ihned po rozehrání podnikli rychlý výpad před soupeřovu branku a Pánek srovnal stav utkání. Domácí se však po tomto gólu nesložili a stále hráli svou hru. V 60. minutě ještě brankář vyrazil přímý kop Jiřího Boháčka vedle branky. Jiří Boháček zahrál i následný rohový kop, na který si vyskočil Pavlíček a hlavičkou přesně k tyči opět poslal Kosořice do vedení. Hosté vrhli vše do útoku, ale domácí obrana společně s Dufkem v brance veškeré ataky eliminovala. V 74. minutě Plintovič obešel i gólmana, jenže na brankové čáře ho v poslední chvíli zaskočil Jiří Boháček a míč odehrál do bezpečí. V 88. minutě se míč od Bešíka dostal k neúnavnému Pavlíčkovi, ten přešel přes čtyři protihráče a nedal Bílkovi v brance hostí šanci. Tento gól se ukázal jako vítězný, jelikož ihned po rozehrání našel Plintovič před brankou Pánka a ten ještě zdramatizoval poslední vteřiny zápasu. Domácí podali proti vedoucímu celku statečný výkon a zaslouženě zvítězili.

• Branky: 2x Pavlíček, Darmoš, Libor Boháček - 2x Pánek, Plintovič
  • Rozhodčí: Pažout