Datum: 07. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Mistrovský turnaj na Akumě

Sporting Ml. Boleslav - Kosořice 8:0 (3:0)

Do zápasu se zcela novým soupeřem jsme nevstoupili nejhůře. První minuty se hráči spíše oťukávali a seznamovali se se zápasovým rytmem, který, jak se za nedlouho projevilo, chyběl spíše nám než soupeři. Šance si vytvářeli spíše hráči Sportingu, ale recept na pozorného Petra Skokana v naší brance zatím nenašli. Tak jsme jim ho ukázali téměř sami. Při ztrátě na vlastní polovině se soupeř hnal směrem k naší brance a nezaváhal – 1:0. V dalších akcích jsme skoro nevěděli, kde nám hlava stojí, a jako bychom úplně zapomněli na útok. Většinu poločasu jsme se bránili a tak jsme byli rádi, že sudí ukončil poločas „jen“ za stavu 3:0 pro soupeře.

Druhý poločas bohužel změnu nepřinesl. Párkrát jsme se dostali za půlku, ale to bylo z naší strany maximum. V druhé půli jsme se dostali pod tlak a akce střídala akci, bohužel to byly jen akce soupeře a hrálo se na jednu branku. Nebýt Petra Skokana, který chytal velmi obětavě, zápas by dopadl mnohem hůře. Takto jsme mohli být rádi, že skóre zápasu se zastavilo na strašidelných, ale přesto přijatelných 8:0.

• Branky: ---
  • Kosořice: Petr Skokan – Radim Skokan, Jiří Stehlík, Jan Bartoň, Martin Janeček, Jakub Čerych, Tomáš Chobotský, Jan Grus, Martin Rösler, Martin Smutný, Tomáš Poslt, Tadeáš Mojžíš, Jáchym Kořínek/li>

Kropáčova Vrutice - Kosořice 2:3 (1:1)

Ve druhém zápase na turnaji jsme si chtěli spravit chuť a získat i první mistrovské body. Tento cíl se nám nakonec podařilo splnit, ale byl to boj. První půle se odehrávala spíše uprostřed hřiště a šancí moc nebylo. Přesto jsme z jedné šance dokázali skórovat. Martin Smutný převzal přihrávku od spoluhráče, otočil se s míčem a střelou k tyči dal úvodní gól zápasu, ale i naší první branku v mistrovských utkáních. Z vedení jsme se moc dlouho neradovali a soupeři jsme i vinou našeho nedůrazu dovolili srovnat na 1:1. V první půli se toho již více nestalo a výsledek odpovídal hře.

Do druhé půle jsme nastoupili jako aktivnější tým, ale do výraznější šance jsme se nedostávali. Až to změnil Petr Skokan, který výkopem našel Jakuba Čerycha a ten střelou k tyči strhl vedení na naši stranu. Soupeř se s tímto stavem nechtěl smířit a začal být hodně nepříjemný. V jedné akci šel soupeř 2 na jednoho, ale skvěle se vrátil Martin Smutný, který následně přihrál Janu Bartoňovi a ten potvrdil pravidlo „Nedáš, dostaneš!“ V závěru zápasu měl soupeř výhodu hned několika rohů po sobě. Bohužel, jeden jsme mu pomohli vyřešit. Centr prolétl přes celou branku a na zadní tyči narazil do Jiřího Stehlíka, který si míč nechtěně srazil do vlastní sítě. Naštěstí soupeř závěrečný tlak nestihl, protože hned po tomto gólu byl zápas ukončen a my se tak mohli radovat z prvních mistrovských bodů!

• Branky: Martin Smutný, Jakub Čerych, Jan Bartoň

Akuma Ml. Boleslav - Kosořice 6:0 (4:0)

Do posledního zápasu na turnaji jsme nastoupili proti domácím. Už před začátkem zápasu bylo na našich hráčích vidět, že mají ze soupeře příliš velký respekt. První půle tomu i odpovídala, nehráli jsme vůbec dobře a byli jsme všude, ale zároveň nikde! V první půli jsme hráli tak, jako bychom neznali žádné fotbalové návyky. Nebránili jsme, nehlídali si hráče, nepřihrávali si a ani neútočili. První poločas podle toho i dopadl a výsledek v něm byl 4:0 pro domácí.

Do druhé půle jsme si něco řekli a vypadalo to mnohem lépe. I když jsme gól nevstřelili, dokázali jsme se zbavit velkého respektu k soupeři a začali jsme být drzí. Dostali jsme se do několika šancí, ale žádnou jsme neproměnili. Soupeř dokázal využít 2 standartní situace, když vstřelil gól z přímého kopu a gól z rohu, ve které jsme domácím pomohli zase my. Centrovaný míč si do sítě tentokrát srazil Jan Bartoň. Nebýt špatného prvního poločasu, tak by výsledné skóre 6:0 mohlo být i nižší. Možná poučení pro příště.