Datum: 05. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Kosořice - FC Graffin Vlašim "B"  8:0 (4:0)

V posledním utkání sezóny šlo Kosořicím o vše. Boj o záchranu málem skončil úspěšně ještě před samotným výkopem.

Utkání začalo s půlhodinovým zpožděním kvůli poruše vlašimského autobusu. Na hráčích Kosořic se však delší prodleva nepodepsala. Naopak v páté minutě našel Boháček Dědka, kterému na poslední chvíli ukopl míč Jelínek. Krajní obránce Vlašimi se mohl mezi střelce zapsat o dvě minuty později. Jeho nechtěný zásah však skončil nad vlastní brankou. Z první branky zápasu se Kosořice radovaly už v osmé minutě. Po rohovém kopu se hlavou prosadil Hrechko. S chutí hrající domácí tým zvýšil vedení hned minutu nato. Bejda poslal dlouhý pas a nekrytý Voleman předložil míč na zlatém podnosu skórujícímu Dědkovi. Hosté se ze zlého snu probudili až v 16. minutě. Jelínkova střela si cestu za pomoci Kortuse mezi tři tyče nenašla. Vlašimští neměli štěstí ani o pět minut později. Hlavní sudí nechal po faulu na domácího Černého pokračovat ve hře, souhra dvojice útočníků na jediného beka však postrádala přesnost. Po zbytečné ztrátě míče uprostřed hřiště se hosté opět dostali do přečíslení, ale čistě zasahující Boháček jim pokus na snížení zhatil. Kosořičtí opět Císařovu branku obléhali ve 30. minutě a opět vítězně. Bejda za pomoci Kořínka, Hrechka a trochu i štěstíčka zakončil přesně k pravé tyči. Hostující gólman si slabší chvilku vybral ve 33. minutě, kdy po rohovém kopu se marně natahoval po míči, který za ním stojící Dědek nasměroval těsně vedle. Poslední trefa prvního poločasu přišla na řadu ve 41. minutě. Vrátivší se Král získal ve středu hřiště míč pro Dědka, jehož přesně načasovaný centr na Bejdu nezůstal bez odezvy - 4:0.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky naskočil za Dědka Darmoš a hned se mohl blýsknout gólem. Jeho střela však mířila pouze do brankáře. Na druhé straně Průcha jedovatou střelou protáhl Kortuse. Pátý zásah přidal v 50. minutě Kořínek, který se po Králově rohovém kopu trefil netradičně hlavou. Hosté nesložili zbraně a po pěkné střele Švece musel Kortus opět na zem. V 56. minutě se paradoxně po nepřesné přihrávce Sedláčka dostal do vyložené šance Hrechko. Sám před Císařem bohužel se šancí naložil špatně. K završení Bejdova hattricku v 58. minutě výraznou měrou přispěl Kořínek. Po pravé straně zatáhl míč a přesnou přihrávku nasměroval kosořický kanonýr do protipohybu hostujícího gólmana. I hráči Vlašimi se dostali do stoprocentní šance, ale sólo střídajícího Kováče zlikvidoval bravurně Kortus. V 65. minutě se ke slovu opět dostal střídající Darmoš, jehož střela slabší nohou otřásla brankovou konstrukcí. V téže minutě však ke změně skóre přeci jen došlo. Po centru z levé strany se v hlavičkovém souboji prosadil Boháček - 7:0. Chuť si spravil i Darmoš v 69. minutě. S přihrávkou do běhu se nijak nemazlil a nechytatelnou bombou k pravé tyči završil brankostroj na osm přesných zásahů. V 76. minutě byl za slovní výrok na hlavního rozhodčího vyloučen vlašimský Petrů a hosté tak dohrávali o desíti. V závěru utkání mohli hráči Vlašimi alespoň výsledek zkorigovat, jenže dobře chytajícího Kortuse nepřekonal Švec, ani ve dvou dobrých šancích zakončující Červeňák.

Kosořice se po vysokém vítězství mohou připravovat i na další sezónu v I.A třídě.

• Branky: 8. Hrechko, 9. Dědek, 30., 41. a 58. Bejda, 50. Kořínek, 65. Boháček, 69. Darmoš
  • Rozhodčí: Svoboda - Richtár, Kosina