Datum: 03. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

TJ Sokol Kosořice "A" - Slavoj Kr. Vrutice "A" 0:0

Po středeční bezbrankové remíze s Kněžmostem chtěli fotbalisté Kosořic naplno zužitkovat výhodu domácího prostředí v nedělním utkání s Kropáčovou Vruticí. Soupeř na jaře však ještě neprohrál, naopak Kosořičtí už prohráli a na první jarní vítězství stále čekali.

Oproti duelu s Kněžmostem začalo utkání ve svižném tempu. Již v páté minutě se domácí Fingerhut prokličkoval z hranice velkého vápna až na malé, kde ho však vychytal vrutický Manžel. O dvě minuty později zahrával kosořický Kraus standardní situaci na zadní tyč a Macháč hlavičkoval pouze do břevna. Také z následné skrumáže vyvázli hostující hráči bez újmy. Hned vzápětí zkoušel štěstí domácí Malík z hranice vápna, ale mířil těsně nad. Hosté se během úvodních deseti minut téměř nedostali za polovinu hřiště, jenže v 16. minutě se mohli z první šance ujmout vedení. Fingerhutovu přihrávku středem hřiště vystihl Novák, jehož sólo se štěstím zlikvidoval kosořický gólman. V úvodních minutách viděli diváci více střel než ve středečním duelu za celý zápas. Snaha domácích o vstřelení první jarní branky byla znatelná, ale na ukazateli stále svítil bezbrankový stav. Nic na tom nezměnil ani domácí Tříska, který vystihl záměr soupeře a jeho přihrávku před odkrytou branku hostující hráči včas odvrátili. V dalších minutách se do hry dostali i hosté, šancí bylo k vidění jen po skromnu. Až ve 45. minutě našel Malík zpětnou přihrávkou Fingerhuta, ten nacentroval, jenže osamocený Macháč přestřelil.

Začátek druhého poločasu nabídl pramálo fotbalu. Mnoho nepřesností brzdilo útočnou snahu obou celků. Až v 61. minutě vyslal Kraus střídajícího Gruse po lajně, následná přihrávka skončila po zásahu brankáře a Fingerhuta těsně vedle branky. Vrutická obrana včas zblokovala i střelu Macháče a následnou dorážku Fingerhuta. Kosořickým nešla upřít snaha, jen scházelo více klidu v zakončení a i trochu štěstí. Domácí posílali míče do vápna z obou stran, ale hosté v dalších minutách bez problémů odolávali. Poslední nebezpečnější akci po souhře se Sedláčkem zakončil nepřesně Fingerhut.

Fotky ze zápasu

• Branky: ---
  • Rozhodčí: Navrátil - Sobalík, Bohuslav (delegát Tiller)
  • Kosořice: Kraus - Sedláček, Pára, Adámek, Štecher - Tříska (46. Grus), Kraus, Niklfeld, Malík - Macháč (84. Darmoš), Fingerhut