Datum: 05. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Kosořice - Slavoj Kropáčova Vrutice  1:0 (1:0)

Novou sezónu v I.B třídě zahájily Kosořice na svém hřišti proti postoupivší Kropáčově Vrutici bez čtyř hráčů základní sestavy.

I přes tento handicap začali domácí náporem a akcemi ze stran ostřelovali Manžela ze všech pozic. Už v páté minutě po Sabolově rohovém kopu a střele Bašuse vykopával jeden z obránců míč z brankové čáry. Poté se neprosadil v úniku Macháč a Kiceluk si v poslední chvíli míč ukopl. Novic v kosořické sestavě - Antonín Kiceluk se dostal do několika příležitostí, ale na premiérovou branku si zatím musel počkat. Ve 32. minutě dobře zabojoval Darmoš a přihrál před branku, kde Kiceluk před obráncem zakončil těsně vedle. Ve hře hostí bylo plno nepřesností a tak první výraznější střelu diváci zaregistrovali až ve 33. minutě z kopaček Jindřicha Bůžka. Ve 36. minutě si Kiceluk odbyl svou střeleckou premiéru, kdy nejprve hostující gólman vyrazil tvrdou střelu Sabola. Po následné akci si kosořický útočník počínal důsledně proti dvojici obránců a nakonec překonal i Manžela v brance. Pár minut před odchodem do kabin se ke slovu dostali hráči Slavoje, závar v pokutovém území nakonec domácí přečkali bez úhony.

Ve druhém dějství už si Kosořičtí tak koncentrovaně nepočínali. Hned v 50. minutě si to k brance středem hřiště namířil Korec, který však zacílil nad. Stejný hráč si ještě několikrát střelecké pokusy zopakoval, vždy však s nulovým výsledkem. Na druhé straně se hlavičkou neprosadil Kiceluk a po Madyarově zblokované střele brankář vychytal střídajícího Brunáta. Z následného rohového kopu se Manžel blýskl i proti hlavičce Bašuse. Hráči Kropáčovy Vrutice už si další možnost nevypracovali a domácí tak i přes řadu šancí zvítězili hubeným výsledkem.
  • Branky: 36. Kiceluk
  • Rozhodčí: Hron - Zikmunda, Wolfram
  • Kosořice: Dufek - Grus, Štecher, Batala, Bašus - Madyar, Sabol, Adámek, Macháč (90. Briestenský) - Kiceluk (83. Vavrik), Darmoš (58. Brunát)
  • Kr.Vrutice: Manžel - Novák (65. Pavel Bůžek), Rovenský, Černý, Heřman - Jan Havelka, Korec, Galčan, Jiří Havelka (46. Malý) - Manda, Jindřich Bůžek (79. Gajdoš)