Slavoj Kr. Vrutice "A" - TJ Sokol Kosořice "A" 1:2 (1:0)

Dvojzápas mezi Kropáčovou Vruticí a Kosořicemi odstartovaly již v sobotu rezervy obou mužstev. Vítězství domácích mohl následující den pomstít "A" tým hostí. Kosořickým se v závěru podzimu uzdravují opory, Maška i Kraus naskočili do základní sestavy.

A právě možná nesehranost zapříčinila úvodní nápor vrutického týmu. Již ve druhé minutě dobře přihrával před branku Malý a Pára na poslední chvíli odvrátil za branku. Hned vzápětí se otevřela vrata kosořické obrany, jenže Čakrt sám před brankou nechal vyniknout Dufka v brance. V dalších několika minutách byl v permanenci také Manžel na druhé straně. Nejprve lapil Kučerovu hlavičku po rohovém kopu Krause a poté i několik střel hostí. Výraznější příležitosti ale nadále měli hráči Kropáčovy Vrutice. Ve 13. minutě se do závaru před kosořickou brankou přimotal Malý, následně se míče zmocnil Čakrt, ale v duelu s brankářem opět zvítězil Dufek. Nakonec domácí zaslouženě otevřeli skóre ve 21. minutě. Po ztrátě míče utekl po levé straně Doležal, který si poradil s obráncem a střelou podél brankáře se zapsal do střelecké listiny. Tentýž hráč hned po rozehrávce opět unikl po lajně, ale jeho přihrávka adresáta nenašla. Hosté často ztráceli míče a tak se do zakončení příliš nedostávali. Výjimkou byl centr Malíka a souboj Fingerhuta s brankářem. Macháč pálil na odkrytou branku, ale míč poslal vysoko nad. Domácí sbírali většinu odražených míčů. Šance do konce prvního poločasu byla k vidění už jen jedna. Vrutický Čakrt opět uplatnil svou rychlost, ale v zakončení opět selhal.

Kosořičtí v poločasové přestávce vystřídali a navíc došlo k přesunům na některých postech. To se ukázalo jako správné rozhodnutí. Pára nově ve středu zálohy přihrál mezi obránce nabíhajícímu Macháčovi a ten předvedl domácím útočníkům bezchybné zakončení - 1:1. Hostující Pára byl u zrodu i další pěkné akce. Následný Malíkův centr však Macháč nasměroval mimo branku. Ve druhém poločasu byla aktivita hlavně na straně Kosořických. Podařilo se jim zjednodušit kombinaci a přidat více pohybu. Brankář Manžel měl daleko více práce než v prvním poločasu. V 63. minutě ho štiplavou střelou prověřil Kučera. Tentýž hráč o tři minuty později rozehrával rohový kop. Odvrácený míč poslal kosořický obránce opět před branku a po nedorozumění si Manda hlavou srazil míč do vlastní sítě - 1:2. Domácí se ocitli po tlakem, Kosořičtí však další akce nevyřešili ideálně. Naopak fotbalisté Kropáčovy Vrutice mohli z ojedinělé šance vyrovnat. Přímý kop z hranice vápna zahrával Manda, ale míč orazítkoval pouze břevno. Na druhé straně se branková konstrukce třese ještě teď. Macháčův centr z jedné napálil střídající Sedláček a míč poslal přesně do spojnice branky. Ve zbývajících minutách už domácí kloudnější akci nepředvedli. Kosořičtí dostali šanci v podobě několika brejkových situací, ale finální přihrávku již také nevymysleli.

• Branky: 21. Doležal - 53. Macháč, 66. Manda vlastní
  • Rozhodčí: Grešo - Nejedlo, Švarc