Datum: 03. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Kosořice - FK Vysoká  1:2 (0:0)

Porážku s Rejšicemi mohli hráči Kosořic odčinit hned po týdnu, kdy se opět představili na domácí půdě.

Od prvního hvizdu rozhodčího se domácí bez milosti pustili do svého soupeře. Už ve třetí minutě po Tomáškově centru mířil Macháč vedle. Tentýž hráč o minutu později doběhl i brankářem odražený míč, ale z metru trestuhodně přestřelil. Hráči Vysoké se na kosořickou polovinu hřiště téměř nepodívali, domácí se nadále snažili vyzrát na soupeřovu obranu. Po čtvrt hodině hry uvolnil Štecher Kiceluka, ten však v dobré pozici ještě nepřesně přihrával. V další velké příležitosti se Macháč ocitl v 19. minutě, Grusův centrovaný míč nasměroval hlavou těsně vedle. Hráči Vysoké se zatáhli hluboko před svou branku a do ofenzívy se naplno zapojili i krajní obránci, kteří měli dostatek času na centrované míče. Domácí nevyužili ani poslední příležitost před odchodem do kabin. Kiceluk pustil míč za sebe, jenže Macháč netrefil míč ideálně.

Hned v úvodu druhého poločasu se naplnilo to, čeho se domácí chtěli vyvarovat. Z první šance Vysoké, kterou jim navíc domácí nabídli sami svou chybou, se prosadil Vála střelou vedle vyběhnuvšího gólmana. Fotbalisté Kosořic museli otevřít hru a hosté rázem začali více ohrožovat Dufka v brance. V 56. minutě se hostující Tomáš Skopka dostal jednoduše až do palebné pozice, z té však mířil velmi nepřesně. Domácí nadále útočili do zatažené obrany, jenže křečovitá snaha Kosořic už tolik příležitostí nenabídla. V 66. minutě si Kiceluk s Macháčem narazili míč, ale druhému jmenovanému nebylo dvojicí obránců umožněno zakončit. Vyrovnání vzápětí odmítl hostující Chaloupka, jenž bravurním zákrokem vytáhl střelu Sabola mířící k tyči. Hráči Vysoké se vzápětí po delší odmlce opět připomněli. Kosořičtí propadli na polovině hřiště a Tomáš Skopka úspěšně zakončil akci dvou hráčů na jediného obránce. V 78. minutě nebyl daleko od třetí branky Vála, z dorážky však mířil nepřesně. Domácí se první branky v této sezóně dočkali až po 170 minutách hry, na Sabolův přímý kop se tentokrát Chaloupka natahoval marně. Kosořičtí se snažili ještě vyrovnat, ale z jejich strany to byl už spíše zmar.
  • Branky: 80. Sabol - 48. Vála, 74. Tomáš Skopka
  • Rozhodčí: Černý - Kubečka, Noll
  • Kosořice: Dufek - Grus, Maška, Batala, Štecher - Tomášek, Adámek (85. Bašus), Sabol, Malík (69. Lener) - Macháč, Kiceluk
  • Vysoká: Chaloupka - Štolba (64. Sankot), Martin Skopka, Lukáš Fidrant, Zárybnický - Řízek, Zeman (46. Finkous), Vála (88. Aleš Fidrant), Voleman - Trutnovský, Tomáš Skopka