Datum: 03. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Kosořice - Sokol Záryby  1:2 (0:1)

S blížícím se koncem sezóny dochází v kosořickém mužstvu k nečekanému úbytku hráčů. Zrovna v klíčovém duelu s posledními Zárybami chyběl po zranění z minulého kola Batala.

Kosořičtí v souboji o šest bodů měli přímo tragický vstup do utkání. Již od úvodního hvizdu působili dosti vlažným dojmem a soupeř ve druhé minutě otevřel skóre díky vlastní brance domácího obránce. Hosté, oproti Kosořickým, hýřili pohybem a domácí je marně naháněli. Jediným způsobem pro Kosořické, jak se dostat do šance, byly standardní situace. Těch měli domácí sice pomálu, ale v páté minutě mířil Sabol těsně nad. To hráči Záryb odpověděli ve třinácté minutě hlavičkou úplně volného Hallíka, jeho radost však překazilo břevno. Zárybský gólman Hádek musel výrazněji zasahovat až ve 23. minutě, Zdražilovu střelu bez přípravy vyrazil vedle branky. Hosté si v soubojích počínali důsledněji a není divu, že se míč držel převážně na jejich kopačkách. Světlou výjimkou pro domácí byla akce Tomáška ze 32. minuty, kdy mu míč důrazně vybojoval Štecher. Kosořický záložník poté obelstil soupeře, jenže po centru Sabol uklouzl a Zdražil netrefil míč ideálně. Do závěrečného hvizdu první pětačtyřicetiminutovky se domácí marně snažili o vyrovnání, kdy Dufek v brance byl téměř bez práce.

Fotbalisté Kosořic vyběhli do druhého dějství s cílem rychle vstřelit branku, což se jim podařilo. Mělo to však háček, Zárybští ve 48. minutě zvýšili své vedení. Sprintujícího Františka Valentina nikdo z domácích hráčů nedokázal zbavit míče. Ten přihrál před branku na zcela volného Babováka, který uklidil míč pod břevno. Kosořičtí se radovali až vzápětí, kdy odcentroval Tomášek a nabíhající Sabol s přehledem snížil na rozdíl jediné branky. Tyto minuty nabídly strhující podívanou, jelikož už o minutu později mohli hosté své vedení opět navýšit. Uvnitř vápna se nejlépe zorientoval Viktor Valentin, ale Dufek reflexivním zákrokem své spoluhráče podržel. Poté se dlouhé minuty nic zajímavého nedělo. Hráči Záryb v klidu kontrolovali hubený náskok. Kosořičtí se snažili, většinou se však o míč připravovali sami. Největší šanci na vyrovnání promarnili v 72. minutě. Zdražil zatáhl míč do vápna, na zpětnou přihrávku si seběhl Grus, jenže v dobré pozici mířil těsně vedle. O minutu později zůstal za obránci zapomenutý zárybský Babovák, nevýrazná hlavička však Dufka zaskočit nemohla. Zbytek utkání byl ve znamení křečovité snahy domácích, ze které už se výraznější šance neurodila.
  • Branky: 51. Sabol - 2. Štecher (vlastní), 48. Babovák
  • Rozhodčí: Jeništa - Matoušek, Januš
  • Kosořice: Dufek - Štecher, Maška (70. Briestenský), Adámek, Bašus - Grus, Tomášek (53. Brejcha), Sabol, Sedláček - Kiceluk, Zdražil
  • Záryby: Hádek - Urban, Pech, Hallík (65. Tesař), Viktor Valentin (84. Záhora) - Strýček, Dušička, Mikšovský, František Valentin - Babovák, Schütz (53. Mareček)