Datum: 20. 04. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

TJ Sokol Kosořice "A" - FK Zdětín "A" 2:2 (1:1)

Kosořice se poprvé v nové sezoně představily doma a chtěly navázat na venkovní výhru z minulého víkendu. I nyní je čekal nováček soutěže, tentokrát Zdětín.

Zdětín v utkání ale roli outsidera odmítal. V první velké šanci selhal jeho útočník Došlý, jehož střelecký pokus odvrátili obránci Kosořic na roh. Domácí v úvodu dostatečně nepokrývali soupeřovi hráče a nakonec přišel trest. V 19. minutě už hosté udeřili. Těšínský našel přesným centrem Došlého a ten pohotovou hlavičkou zařídil svému týmu vedení 1:0. Kosořičtí se rozjížděli pomalu a prezentovali se pouze střeleckými pokusy Sabola, jež mířily mimo bránu. V dalším průběhu domácí zvýšili úsilí a zlepšili defenzívu. Odměnou jim bylo několik vyložených šancí, které ale zůstaly nevyužity. Vedení nakonec Zdětínu do poločasu nevydrželo. Skaláka totiž 3 minuty před koncem z úhlu překonal Malík po krásné přihrávce Bataly přes půl hřiště. A bylo vyrovnáno.

Do druhé půle vstoupili domácí s jasným úmyslem vstřelit vítězný gól. Dobrou příležitost měl po Sabolově přímém kopu Batala, jenže jeho hlavička skončila těsně vedle brány. Několik minut nato se do vyložených šancí dostal Sabol, ale míč poslal těsně vedle tyče Skalákovy brány. Domácí si drželi optickou převahu, jenže do gólové šance se paradoxně dostal Rosenkranz a z otočky na zadní tyč se nemýlil – 1:2 pro hosty. Nerozhodný stav si ale domácí vzali zpět krátce nato. Zdětínským obráncům proklouzl Sabol, trefil se přesně a vyrovnal na 2:2. S přibývajícími minutami nikdo nechtěl udělat chybu, opak byl někdy pravdou. Závěr zápasu už rozhodující branku nepřinesl a tak se soupeři rozešli smírně.

• Branky: 42. Malík, 72. Sabol - 19. Došlý, 70. Rosenkranz
  • Rozhodčí: Musil - Janda, Šulc