FK Zdětín "B" - Sokol Kosořice "B" 5:3 (4:1)

V dalším soutěžním kole měli kosořičtí trenéři problém poskládat sestavu a tak na hřiště do Zdětína vyrazilo družstvo Kosořic pouze se dvanácti hráči.

Celý zápas foukal silný vítr a v prvním poločase toho domácí dokonale využili. Od úvodního hvizdu dělal vítr problémy oběma celkům a nakopávané míče hráčům utíkaly mimo hrací plochu. Ve čtvrté minutě Zdětínští dobře zakombinovali a hned rozvlnili síť. Poté začali kombinovat hosté, jenže do střeleckých pozic se nedostávali vinou dobré práce soupeřovy obrany nebo špatnou finální přihrávkou. Hráči Kosořic se pomalu nadechovali k tlaku, který ale rázně ukončil soupeř druhou brankou. Ve 20. minutě se postavil k trestnému kopu domácí záložník a s pomocí větru vyhnal všechny pavouky z kosořické šibenice. Hosté zpřesnili hru a o deset minut později se radovali z branky. Míč po akci Krátkého, Boháčka a Pavlíčka dorazil k Macháčovi, pro kterého nebyl problém zavěsit - 3:1. Když se zdálo, že s tímto výsledkem skončí i první poločas, chybovali Kosořičtí v rozehrávce a domácí útočník po kličce brankáři vrátil svému týmu tříbrankové vedení.

Do druhého poločasu hosté přeskupili řady a vrhli se dobývat domácí branku. Hráči Kosořic zamkli soupeře před vlastní branku a ti nebyli schopní se dostat dál než na polovinu hřiště. V 50. minutě se k míči dostal Macháč, nakopl míč na branku a hosté se radovali - 4:2. Kosořický tlak nepolevoval a domácí se k Beňově brance dostávali jen sporadicky. Po jedné akci hráčů Zdětína sebral míč do náruče Beňa a stalo se málo vídané. Hostující brankář hledal dlouhým výkopem své spoluhráče na hrotu, ale míč skončil až v brance na druhé straně hřiště. Hosté otevřeli obranu a pokusili se o vyrovnání, čehož soupeř využíval k rychlým brejkům. V 72. minutě se na kosořického brankáře řítili dva hráči, ale ten je skvěle vychytal. Patnáct minut před koncem duelu dohrávali hráči Kosořic o deseti. Pavlíček si v jednom ze soubojů pochroumal koleno a byl odnesen na nosítkách. Tři body si hráči Zdětína pojistili v 90. minutě, kdy využili další brejk do otevřené obrany.

• Branky: 2x Macháč, Beňa
  • Rozhodčí: Mucek