FK Zdětín "B" - TJ Sokol Kosořice "B" 4:3 (2:2)

Po hrůzostrašném začátku jara si přeci jen fotbalisté kosořické rezervy alespoň trochu spravili chuť v minulém kole. Nyní cestovali do Zdětína, v souboji sousedů v tabulce.

V minulém duelu se Kosořičtí v osmé minutě dostali do rychlého vedení. Ve Zdětíně v téže minutě však kapitulovali. Chybu Dominika Vítka potrestal Solík střelou do odkryté branky. Kosořičtí mohli spoléhat na rychlé duo v útoku, jenže hosté vlastními chybami nedokázali jejich potenciál zprvu zužitkovat. Domácí byli častěji v zakončení, těsné vedení ale nedokázali navýšit. Ve 29. minutě kosořický Lochman nezcela povedenou přihrávkou vyslal do úniku Malíka a bylo srovnáno. Následně museli Kosořičtí nuceně střídat. Po souboji na polovině hřiště musel hrací plochu opustit Tomáš Vítek. Hosté vzápětí neodkázali pokrýt brejkovou akci soupeře. Centr z pravé strany si před brankou zpracoval Bahník a z otočky vrátil Zdětínu vedení. Ve 38. minutě se však začínalo opět od začátku. Důrazný Dufek vybojoval míč, předložil ho Malíkovi, který si ještě míč posunul do výhodnější pozice a prostřelil vše co mu stálo v cestě.

Po změně stran začali aktivněji domácí. Z několika nebezpečných akcí se ale branka nezrodila, i když po závaru před Vítkem obrana na poslední chvíli míč odkopla do bezpečí. V 63. minutě se na rohu velkého vápna uvolnil Solík a pěknou ranou se domácí opět dostali do vedení. To by nebylo, aby Kosořičtí opět neodpověděli. Dufek opět domácí při rozehrávce donutil k chybě a Havlíček pěkným obloučkem trefil odkrytou branku - 3:3. Hosté v 72. minutě ale neuhlídali náběh Cibrika, který přízemní střelou strhl vedení opět pro Zdětín. Kosořičtí hráli ve druhém poločase po větru a dlouhé výkopy Jiřího Boháčka často znamenaly nebezpečí pro zdětínskou obranu. Konkrétně Malík, který byl po úniku nedovoleně složen uvnitř pokutového území a rozhodčí bez váhání nařídil pokutový kop. Míč si postavil Lochman, jenže gólman vystihl stranu a míč lapil. Kosořickým se v závěru povedlo několik akcí, ale žádnou nedotáhly do zdárného konce. I když po Malíkově přihrávce a střele Libora Boháčka stálo v cestě břevno. Následně hlavní arbitr utkání ukončil.

• Branky: 8. a 63. Solík, 33. Bahník, 72. Cibrik - 29. a 38. Malík, 65. Havlíček
  • Rozhodčí: Kamenický