Datum: 04. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

TJ Sokol Kosořice "A" - SK Židněves 1:0 (0:0)

Po vítězství na půdě vedoucího celku nebyl důvod měnit sestavu. Kosořický trenér však musel zacelit mezeru po absenci Krause. Hosté po čtyř zápasovém půstu v minulém kole zabrali.

Fotbalisté Kosořic začali před vlastním publikem s chutí a prvních deset minut nepustili soupeře za polovinu hřiště. Z obléhání branky však domácí příliš nevytěžili. Po Niklfeldově přihrávce zakončoval Batala nad branku. A v desáté minutě se po závaru obětavě vrhli do střel Bataly, Macháče a Fingerhuta hostující hráči. Domácí postupně ze svého tempa ubrali a hrálo se převážně uprostřed hřiště. Kosořičtí se nevyvarovali chyb v rozehrávce a fotbalisté Židněvsi byli několikrát lapeni v ofsajdové pasti. Až po půlhodině hry bylo opět živo v pokutovém území. Kosořický Malík u postranní čáry přetlačil soupeře, jenže po následné přihrávce mířil Řehák z hranice vápna nad branku. Hned vzápětí si domácí Fingerhut s Batalou vyměnili míč a prvně jmenovaný otestoval pozornost Beneše v brance. S blížící se přestávkou byli stále častěji u míče hosté, ale zajímavější střeleckou příležitost si nevypracovali.

Fotbalisté Kosořic se v prvních minutách druhého dějství opět ujali otěží. Řehákův centr ale Batala s Malíkem nedokázali zužitkovat. Stejně tak Pára, kterého hlavičkou našel Batala, jenže přestřelil. V 57. minutě centroval od postranní čáry Malík, v pokutovém území nechtěně zahrál hostující hráč rukou a hlavní rozhodčí po dohodě s asistentem ukázal na značku pokutového kopu. Pára střelou do horního růžku otevřel skóre. Domácí mohli zaskočenému soupeři zasadit hned druhou ránu. Centr Macháče však nasměroval osamocený Pára vedle branky. Na druhé straně se k sólu přes půl hřiště odhodlal Sítař, jenže Hanč mu nedokázal opětovat dobrou přihrávku. S přibývajícími minutami začali fotbalisté Židněvsi tlačit soupeře. Jenže největší příležitost Sítař nevyužil. Sólo střídajícího Hromádka následně zažehnal včasným zákrokem domácí Pára. Z brejku se mohli prosadit i domácí, Fingerhut po kličce brankáři ale zakončoval pouze do boční sítě.

Fotky ze zápasu

• Branky: 57. Pára (pen.)
  • Rozhodčí: Kožej - Dragoun, Bohuslav
  • Diváků: 112
  • ŽK: 3:1
  • Kosořice "A": Kraus - Sedlák, Macháč, Štecher, Sedláček (64. Darmoš, 67. Tříska) - Řehák, Batala, Niklfeld, Malík - Pára, Fingerhut (90. Kučera)