Datum: 06. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Penalta pomohla Benátkám k vítězství
Vydáno dne 10. 04. 2005 (1160 přečtení)

Utkání dvou okresních rivalů v I.A třídě nabídlo určitě zajímavou podívanou.

Karbo Benátky - Sokol Kosořice 2:1 (1:1)

Začátek zápasu se hrál převážně ve středu hřiště a obě mužstva se snažila neudělat chybu. Úvodní branku vstřelili domácí již ve 20. minutě. Zmatek kolem šestnáctky hostí využil Kalíšek, který si poradil s dvěma bránícími hráči a technickou střelou poslal Benátky do vedení. O pět minut později z rohového kopu opět zakončoval Kalíšek, tentokrát narazil pouze na připraveného Kortuse. Do třetice zahrozili domácí ve 32. minutě, kdy po skrumáži před brankou nevyužili Benátky šanci k dvoubrankovému vedení. Z následného rohu nebyl domácímu celku uznána branka pro postavení útočícího hráče v ofsajdu. Ve 38. minutě nastřelili domácí z přímého volného kopu pouze břevno a udeřilo na druhé straně. Kosořice vyrovnali brankou do šatny. Centr Štechera našel na vápně připraveného Dědka, který hlavou uklidil míč do sítě zbytečně vybíhajícímu Kyzivátovi.

Ve druhé půli se odehrálo 18 minut, když hlavní sudí odpískal velmi přísnou penaltu proti hostujícímu celku za hraní rukou. Tu Kortus skvěle vytěsnil na tyč a dorážející hráč střílel vysoko nad. O čtyři minuty později odpískal rozhodčí druhou penaltu za údajný faul na útočníka domácích, navíc poslal nesmyslně hostujícího Dědka předčasně pod sprchy. Druhou šanci Benátky už využili - 2:1. Kosořicím nezbývalo než vrhnout všechny síly do útoku. V 78. minutě hlavní rozhodčí srovnal síly na hřišti, to když vyloučil domácího hráče za faul bez míče. Poté hosté pokračovali v dobývání domácí branky, avšak bez úspěchu. Utkání tak nakonec skončilo vítězstvím domácího celku, i když zápasu by spíše slušela remíza.

Rozhodčí udělil nesmyslnou červenou kartu a odpískal dvě sporné penalty během čtyř minut.

• Branky: 20. Kalíšek, 67. Bohdan (pen.) - 45. Dědek