Datum: 05. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Ohlédnutí za podzimní částí sezóny
Vydáno dne 30. 11. 2005 (779 přečtení)

Poprosil jsem hlavního trenéra "A" mužstva o zhodnocení první poloviny sezóny.

O čem se zmínit po absolvování první poloviny letošního soutěžního ročníku působení v I.A třídě. Pro tento rok soutěže jsme již nebyli nováčky a přesto si myslím, že nás čekala těžší zkouška než v roce minulém, kdy nás všechny vpřed hnal nováčkovský elán a euforie z postupu. Prakticky bez obměněného kádru jsme zahájili přípravu a vlastně celou soutěž. Po absolvování přípravy jsme se rozhodli, že pro tento soutěžní rok necháme širší hráčský kádr, i když se to mnohým zpočátku nezamlouvalo. Všichni moc dobře věděli, že se do základní sestavy vejde pouze jedenáct hráčů a maximálně tři hráči mohou v průběhu utkání nastoupit. Po rozhovorech s některými hráči jsem měl pro mistrovská utkání 19 hráčů. A v průběhu soutěže se potvrdilo, že i takové množství hráčů nemusí být dostatečné, když nemáte oporu v „B“ mužstvu ani v dorostu, kde se o start v A mužstvu může zajímat snad jen Lukáš Tětek. I přes to jsem pro některá utkání jako třetího náhradníka jmenovat sám sebe a to ať z důvodů zranění, vyloučení, osobních zájmů, ale i pracovních záležitostí a neprofesionálního přístupu mimo hrací plochu.

Dost obecných záležitostí a pár konkrétnějších. V první řadě bych chtěl poděkovat Milanovi Adámkovi, ve kterém jsem našel spolehlivého parťáka na trenérské lavičce a samozřejmě i na hřišti, při přípravě mužstva. Musím přiznat, že ve dvou se to lépe táhne a dva názory na stejnou věc, i když mnohdy rozdílné, mohou být jen ku prospěchu. Části tréninkového a zápasového procesu se účastnil i Petr Kořínek, který zcela jistě po fotbalové stránce má současným hráčům co říci, a tak tímto děkuji i Petrovi. Trošku jsem rozčarován přístupem výboru. Zdá se mi, jako by přišlo jakési uspokojení z jejich strany. Bylo to výsledky a tím, že jsme se nemuseli zaobírat sestupovými problémy? Můj názor je ten, že by měl být neustále na hráče, ale i na trenéry vyvíjen tlak, aby bojovali o přední, ne-li o první příčku tabulky a to nejenom výsledky, ale taky hrou, která potěší oko a srdce diváka. Já vím, že každý po vítězném utkání řekne - body jsou doma, ale my aktéři - hráči i trenéři musíme chtít stále více dokázat, že umíme hrát fyzicky náročný a oku lahodící fotbal, abychom stále měli v hledišti stále více spokojených diváků. Nemohu s poděkováním zapomenout ani na fanoušky, kteří jsou přítomni na většině utkání a tak díky a zůstaňte nám nakloněni, i kdyby přišly ty chvilky horší, vždyť se jedná o sport. Pánové a snad i dámy, i váš názor mně osobně není lhostejný a věřte, že si raději popovídám o případných připomínkách osobně a nebudu reagovat na anonymní připomínky na internetových stránkách našeho oddílu. Udělal bych možná výjimku, když bych viděl, že fanoušek má opravdu zájem o komunikaci, a že se pod svůj příspěvek podepíše.

Na závěr něco málo statistiky.
Počet tréninkových jednotek byl 47 a největšího počtu se zúčastnili: Majzlan 42x, Krichebauer 40x, Dědek 39x, Macháč 37x, Bašus a Pavlíček 34x.
Počet obdržených žlutých karet - 32 z toho za fauly 26, za mluvení 3 a za nesportovní chování též 3
Počet obdržených červených karet – 1
Nejvíce odehraných minut z 1170 měli – Bejda 1170, Antoš 1129, Dědek 1060, Darmoš 954, Poslt 900
Ke všem utkáním byli připraveni – Antoš, Bejda, Darmoš, Dědek, Kortus a Sedláček

Tímto bych skončil se statistikou a chtěl bych poděkovat všem hráčům a to bez rozdílu, popřát kosořickému fotbalu do dalšího sportovního roku hodně úspěchů, více mladých fotbalistů, kteří by měli zájem kosořický fotbal reprezentovat a všem příznivcům kosořické kopané vše nejlepší hodně zdraví a štěstí v novém roce 2006.

I já se připojuji k přání trenéra Zahrádky. Naši fanoušci jezdili na soupeřova hřiště v hojném počtu a mnohdy jich přijelo víc než domácích. Navíc chci poděkovat hráčům za dar dětskému domovu v Mladé Boleslavi z vybraných pokut. Vánoce v dětském domově budou ihned veselejší. DĚKUJI !!!

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5