Datum: 04. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Tři body se nerodily lehce
Vydáno dne 23. 04. 2006 (689 přečtení)

Kosořice získaly dlouho očekávané tři body, i když soupeř také sahal po bodech.

Sokol Kosořice - Trnavan Rožďalovice  3:1 (2:1)

Rožďalovice prvních deset minut zaskočily soupeře výborným pohybem a již v deváté minutě se uvolnil hostující útočník přes několik hráčů, nakonec se však zamotal do vlastních kliček. Kosořice odpověděly bleskově, když Hromádko poslal míč na Darmoše a jeho přihrávku před branku využil Antoš - 1:0. Další šance opět patřila domácím, výborně hrající Jílek vybojoval míč, ale Hromádkovu přihrávku Antoš nezužitkoval. V 18. minutě ztratil Darmoš před kosořickou šestnáctkou míč a nebezpečná střela "prosvištěla" kolem levé Kortusovy tyče. Na druhé straně zahrával Jílek standartku, míč se nečekaně dostal až k Dědkovi, od kterého se míč odrazil do náruče rožďalovického brankáře. Poté vystrašil hostujícího gólmana nepodařeným centrem Hromádko. Ve 40. minutě přihrál hostující Duda na malé vápno, střelu na poslední chvíli zablokoval Sedláček. O tři minuty později udeřily Kosořice podruhé. Hromádko přihrál rozběhnutému Darmošovi, jehož střelu brankář Hospodka pouze tečoval do vlastní sítě. Domácí radost měla krátkého trvání, minutu nato totiž rožďalovický Kunc vymetl pavouky v Kortusově svatyni.

První nebezpečná šance druhé pětačtyřicetiminutovky patřila Roždalovicím, naštěstí bez kýženého úspěchu. Na druhé straně vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Darmoš. Poté následovala série rohových kopů, závar v kosořickém vápně však obrana zažehnala, stejně tak i hlavičku osamoceného útočníka. Rožďalovice vycítily šanci na vyrovnání, střela z vápna však neměla potřebnou razanci. V 64. minutě si vyměnili míč Jílek s Darmošem, poslední přihrávka na druhého jmenovaného byla už do ofsajdové pasti. Hra se poté odehrávala převážně mezi oběma vápny, za zmínku stojí až přímý volný kop hostí z dobré pozice, kosořická zeď odolala. Hlavní rozhodčí v závěru nastavil pět minut, což Kosořicím stačilo k přidání pojistky. Bašus se neunáhlil, prostrčil míč na volného Jílka. Ten si položil brankáře a pečetil na konečných 3:1. V posledních vteřinkách ještě vyloučil sudí Prislupský hostujícího Pavla po druhé žluté kartě.

• Branky: 13. Antoš, 43. Darmoš, 90. Jílek - 44. Kunc
  • Rozhodčí: Prislupský