téma * Kosořice neudržely vedení z prvního poločasu
Vydáno dne 06. 08. 2006 (1118 přečtení)

Úvodní zápas nového soutěžního ročníku, hraný za stálého deště, viděla slušná divácká návštěva.

Sokol Kosořice - Trnavan Rožďalovice  1:2 (1:0)

Celý první poločas byli domácí aktivnější, střely Bejdy a Černého však postrádaly více přesnosti. První branka zápasu padla po dvaadvaceti minutách hry, Bejda si narazil míč s Grusem a tvrdou ranou prostřelil rožďalovického Hospodku. Tento gól ještě více nabudil kosořické hráče a za pět minut mohl skórovat Hrechko po vysunutí Gruse, hostující gólman byl proti. Ve 31. minutě poslal do vápna nadýchaný centr Dědek, ale Sedláčkova střela z jedné mířila vysoko nad. Rožďalovice mohly ve 36. minutě z ojedinělé šance vyrovnat, brankář Kortus díky včasnému vyběhnutí držel čisté konto. O pět minut později mohli domácí toto zaváhání potrestat, Hrechko vybojoval míč, ale jeho následný centr hlavičkoval Bejda do gólmana a odražený míč dopravil z ofsajdové pozice do branky Grus. Skóre se neměnilo ani po trestném kopu Rožďalovic, který Kortus vyškrábl na rohový kop.

V druhé půli se karty obrátily. Ve 49. minutě ještě nejprve z dobré pozice střílel vedle Grus, poté už patřili otěže hry týmu hostí. Pět minut na to chybovali kosořičtí zadáci, ale hostující hráč měl naštěstí vychýlenou mušku. O pár minut později se neujala ani dalekonosná střela rožďalovického Hrodka. V 70. minutě po přihrávce za obranu nasměroval Lugmajer ve skluzu míč těsně vedle Kortusovy branky. Hosté se už radovali o čtyři minuty později. Nepříliš razantní střela proklouzla Kortusovi na kluzkém terénu mezi rukama - 1:1. Kosořice mohly ihned odpovědět, štírek Grus se protáhl mezi dvěma obránci a přízemní přihrávku bohužel domácí zužitkovali z ofsajdové pozice. Obrat utkání předvedli hosté v 81. minutě, z rohového kopu se hlavou nemýlil střídající Blažek.

Kosořice nevyužily řadu dobrých šancí a po nevydařené druhé půli tak ztratily všechny body.

• Branky: 22. Bejda - 74. Hrodek, 81. Blažek
  • Rozhodčí: Beran - Kaválek, Štefan J.