téma * Z Týnce nad Sázavou vezeme bod
Vydáno dne 24. 09. 2006 (1146 přečtení)

I po třetí za sebou se nám podařilo bodovat, ale v tabulce zůstáváme stále předposlední.

Metaz Týnec n/S. - Sokol Kosořice  1:1 (1:0)

Kosořice nastoupily ve slepené sestavě a již v páté minutě musel trenér Zahrádka, který byl připraven na střídání, sáhnout k první výměně. Po nešťastném skluzu soupeře odstoupil ze hry Macháč a nahradil ho Lener. Ve 14. minutě Darmoš překonal po souhře s Antošem a Grusem týneckého brankáře Mácu, ale obrana poté svého gólmana zastoupila. Za dvě minuty mohl otevřít skóre Tětek, tečovaná střela však skončila za domácí brankou. Brankář Máca musel být pozorný i při střele Bejdy. Hráči Týnce byli v prvním poločase neškodní a na půli Kosořic se dostávali sporadicky. Bohužel po půlhodině hry vyběhl gólman Majzlan proti dlouhému pasu mimo velké vápno, míč netrefil a M.Stibůrek lobem poslal domácí překvapivě do vedení. Ve 34. minutě donutil kosořický presing soupeře k chybě, hostující hráči Týnec nepotrestali. O minutu později v ojedinělé příležitosti hlavičkoval domácí Dostál pouze do obránce Sedláčka. Pár vteřin před koncem prvních pětačtyřiceti minut mířil nad branku Darmoš.

Hned po úvodním výkopu střílel nepřesně kosořický Lener. Druhá půle byla ze strany Týnce lepší a určitě i divákům se fotbal nahoru-dolů musel líbit. Domácí mohli zvýšit vedení po individuální akci Skály, který se naštěstí utopil ve vlastních kličkách. V 60. minutě dostal tentýž hráč přihrávku za obranu, ale vyloženou šanci mu včasným vyběhnutím zneškodnil Majzlan. Promarněné šance potrestaly hosté o minutu později. Sedláček si naběhl z obrany do vápna, kde dostal milimetrovou přihrávku od Bejdy a umístěnou střelou srovnal na 1:1. Kosořicím se před týneckou brankou líbilo, za pár vteřin vybojoval Darmoš svým osobitým skluzem míč, ale promarnil správný okamžik ke střele. V 74. minutě utekl Tětek svému strážci, přihrál před branku Darmošovi, od kterého se míč dostal opět k Tětkovi a ten vstřelil neuznaný gól pro postavení mimo hru. Dvě minuty poté to hořelo na druhé straně, hosté se s dávkou štěstí ubránili. Za dalších pět minut hezkou přízemní střelou orazítkoval týnecký Artus tyč. Poté měli střelci na obou stranách vychýlené mušky, neujala se ani Boháčkova střela z dálky. V nastaveném čase se vřítil do vápna střídající Kortus, i on bohužel zaváhal. Doslova pár vteřin před závěrečným hvizdem vybídl Boháček ke skórování Darmoše, kterého vychytal vyběhnuvší Máca.

• Branky: 30. M.Stibůrek - 61. Sedláček
  • Rozhodčí: Jansa - Dupal, Sojka