téma * Kosořice dohrávající o deseti nakonec derby vyhrály
Vydáno dne 15. 10. 2006 (696 přečtení)

Početná divácká návštěva shlédla zajímavé utkání, ve kterém domácí ovládli první poločas, ale až do posledních vteřin se strachovali o vítězství.

Sokol Kosořice - Karbo Benátky n/J.  3:2 (3:0)

Kosořice byly v první pětačtyřicetiminutovce aktivnější, byly důraznější v osobních soubojích a šance se rodily převážně před brankou benáteckých. Už ve čtvrté minutě testoval technickou střelou bystrost hostujícího gólmana Boháček. Na druhé straně protáhl Kortuse jeden z benáteckých hráčů. Skóre se poprvé měnilo již v desáté minutě. Čistě odebraný míč Hromádkem převzal Dědek a vyslal do sóla Darmoše, který s přehledem k pravé tyči otevřel skóre. Ve 13. minutě zakončoval rychlou akci Bejda nad hostující branku. Druhý zásah mohl přidat Hrechko po rychlé rozehrávce Bejdy. Bohužel Řezáč byl o něco rychlejší a zvýšení skóre nepřipustil. Hosté o sobě daly opět vědět až v sedmadvacáté minutě, kdy z rohového kopu hlavičkoval Bohdan nad. Ve 30. minutě vyrobil hrubku kapitán Pospíšil, ale střelu kosořického Dědka gólman reflexivně vyrazil. Do trháku šly Kosořice po Šafářově přímém kopu, osamocený Hrechko uklidil vyražený míč do sítě podruhé. Hosté rozehráli a už se pomalu schylovalo ke třetí brance. Ve 34. minutě neuhlídali benátečtí hráči Darmoše podruhé a ten se opět nemýlil - 3:0. Tentýž hráč mohl po milimetrové přihrávce Dědka dovršit hattrick, bohužel míč netrefil ideálně. Ke konci prvního poločasu se hosté snažili o zkorigování výsledku, Kosořice však čisté konto uhájily.

První vážnější šanci druhé půle nevyužil po přihrávce Hrechka Darmoš. V 61. minutě si na Bejdův rohový kop nejvýš vyskočil Boháček, jehož hlavičku Řezáč za brankovou čáru nepustil. O minutu později zahodily Benátky doposud svou největší šanci. Střílející Mareš trefil jednu tyč a odražený míč nasměroval Bohdan do druhé. Spolupráce Dědek-Darmoš zafungovala i v 65. minutě. Druhému jmenovanému však k míči scházel krok. V téže minutě však hosté nakonec skórovali, konkrétně Duchoslav, který střelou k tyči vykřesal pro hosty naději. To už se převážně hrálo před kosořickou brankou i zásluhou vyloučení Darmoše, který v rozmezí deseti minut viděl druhou žlutou kartu a zápas tak pro něj předčasně skončil. V 75. minutě neodhadl centrovaný míč Kortus a s vypětím ho vytáhl na břevno. K dorážce se útočníci naštěstí nedostali. Na kosořickou branku se valil jeden útok za druhým, domácí obrana odolávala až do 86. minuty, kdy narozdíl jediné branky snížil dorážející Benda. Ve vypjatém závěru se už hostující střelci neprosadili a domácí tak získali další důležité body.

• Branky: 10., 34. Darmoš, 32. Hrechko - 65. Duchoslav, 86. Benda
  • Rozhodčí: Jansa - Sojka, Mikeš