téma * V Sokolči nic nového pod sluncem
Vydáno dne 22. 10. 2006 (721 přečtení)

S podobným průběhem zápasu jsme všichni nejspíš počítali, ale ve skrytu duše jsem doufal, že se mýlím.

SK Sokoleč - Sokol Kosořice  3:2 (3:0)

Jako ve zlém snu si museli v úvodu utkání připadat kosořičtí hráči, vlastně v celém dnešním klání. Už v páté minutě zapískal hlavní arbitr a diváci z Kosořic jen udiveně přihlíželi, jak Drábkova pravice směřuje k Majzlanově brance. Z této standartní situace se prosadil Kára - 1:0. Ještě v té samé minutě zvýšil vedení Sokolče Jeník, který se po nedůrazu v zadních řadách snadno prodral až před branku a tvrdou střelou z blízka nedal hostujícímu gólmanovi šanci. Ve 12. minutě se ocitl před Majzlanem volný Zemanec, před ním naštěstí zasahoval Antoš. Kosořice odpověděly šancí o šest minut později, míč se bohužel za Podrazského záda nedostal. Minutu nato těžil Hrechko z nedorozumění v domácím vápně, ale nastřelil pouze brankáře. Poté se prezentoval táhlou střelou Kára, kosořický brankář byl však připraven. Ve 24. minutě se středem hřiště prokličkoval Antoš, jehož střela Podrazskému problémy nedělala. Ani střela Hrechka nemířila do černého. Hráči Sokolče začali produkovat řadu nepřesností a hosté se rázem dostávali častěji na dostřel branky. Ve 38. minutě našel Bejda naběhnutého Darmoše, bohužel i jeho střele scházela větší přesnost. Domácí udeřili potřetí ve 42. minutě, centr Vodvářky si Majzlan srazil do vlastní sítě.

Hosté s cílem ještě něco udělat s výsledkem částečně přeskupili řady. Do druhé pětačtyřicetiminutovky nenastoupil zraněný Hrechko, kterého vystřídal Voleman. Ten vyslal na brankáře svou vizitku v 57. minutě, za pár okamžiků ho napodobil Darmoš. Oba pokusy sokolečský gólman kryl. V 62. minutě byl v pokutovém území sražen Sedláček, hlavní rozhodčí byl však jiného názoru. O pět minut později byl ve velkém vápně faulován Bejda, sudí Drábek opět nechal pokračovat ve hře. Tentýž hráč byl znovu skolen před domácí brankou, tentokrát už píšťalka zazněla a kanonýr Darmoš snížil na 3:1. Kosořice se dostaly na rozdíl jediné branky dvě minuty před koncem řádné hrací doby. Po centru Šafáře krásně vystřelil z úhlu Bejda a brankář už nestačil reagovat. Poté mohl jít do brejku Darmoš, rozhodčí však opět viděl vymyšlený faul. Hosté se tlačili dopředu, ale avizovaných dvou minut se bohužel nedočkali. Hlavní arbitr utkání raději ukončil, co kdyby se Kosořicím náhodou podařilo vyrovnat.

• Branky: 5. Kára, 5. Jeník, 42. Vodvářka - 75. Darmoš (pen.), 88. Bejda
  • Rozhodčí: Drábek T. - Pich, Gaži st.