téma * Kosořická výhra se zrodila až v samém závěru utkání
Vydáno dne 05. 11. 2006 (1048 přečtení)

Kosořická pětiminutovka v závěru utkání zlomila Mnichovohradišťskému SK vaz.

Sokol Kosořice - Mnichovohradišťský SK  2:0 (0:0)

Stejně jako minulou neděli se opět hrálo za mírného deště a na podmáčeném terénu. Obě mužstva vstoupila do zápasu aktivně a prvních dvacet minut se diváci rozhodně nenudili. Již ve druhé minutě zahrával nebezpečný rohový kop Kandráč. V 8. minutě rozehrál Štecher na naběhnutého Darmoše, k jehož centru měl mnichovohradišťský obránce blíž než Dědek. Minutu nato nadělala Kandráčova standartní situace velký vzruch před kosořickou brankou, v téže minutě se uvolnil Darmoš u pravé pomezní čáry, předložil míč lépe postavenému Boháčkovi, který zamířil o kousek vedle Mocovy tyče. Ve 12. minutě měli první vážnější šanci utkání hráči hostí. Centrovaný míč se dostal k volnému Kastnerovi, ale Majzlan střelu vyrazil na rohový kop. O pět minut později upadl v pokutovém území aktivní Kandráč, hlavní rozhodčí však nechal správně pokračovat ve hře. Na druhé straně nevyužil nedorozumění dvou obránců domácí Sedláček, gólman byl o něco rychlejší. První kosořickou vážnější šanci nevyužil po centru Dědka Darmoš, v obtížné situaci nastřelil brankáře. Poté zkoušel z dálky pozornost Moce Štecher. Ve 37. minutě vypadl Majzlanovi míč z rukavic a dorážející Drašnar naštěstí mířil vedle. O dvě minuty později centroval kosořický Bašus, ale Darmoš z voleje cíl netrefil. Tentýž hráč neuspěl ani po chybě obrany a následnou střelu brankář v pohodě kryl. Poslední šanci první pětačtyřicetiminutovky bravurně zlikvidoval domácí gólman Kandráčovi.

Po výměně stran se pěknou dalekonosnou střelou prezentoval kosořický Antoš. O minutu později přihrál Dědek volnému Darmošovi, který s vyloženou šancí nenaložil zrovna nejlépe. Na druhé straně zakončovali hráči Mnichova Hradiště rychlou akci z ofsajdové pozice, Majzlan přesto zasahovat nemusel. Poté přišla pětiminutovka domácího Volemana, který nejprve centroval na osamoceného Darmoše, tomu však scházel krok k zakončení. I v roli finálního hráče tvrdou střelou vystrašil gólmana Moce. Kosořice se dostávaly častěji do zakončení než soupeř, bohužel chyběly góly. Přes půl hřiště našel Šafář ve vápně Dědka, ten však ve skluzu míč do sítě také neposlal. V 68. minutě střílel Darmoš zpoza vápna, mezi tři tyče však opět nemířil. O dvě minuty se neujala ani střela Poslta a dorážející Dědek na míč už nedosáhl. Ke slovu se dostali i hosté, pěkná střela z přímého kopu změnu skóre také nepřinesla. V 83. minutě se do vápna prokličkoval kosořický Bejda a zakončující Voleman orazítkoval pouze záda bránícího hráče. Brankou neskončil ani závar před Majzlanem. O dvě minuty později těžil Bejda z narážečky s Dědkem, bohužel nastřelil pouze gólmana hostí. Domácí hráči začali stupňovat tlak, což přineslo své ovoce v 86. minutě. Obránce Poslt se odvážně vrhl mezi soupeřovi obránce, odcentroval před branku a Dědek se i v obležení dvou obránců dokázal prosadit - 1:0. Hostující hráči otevřeli hru, což byla voda na kosořický mlýn. V 90. minutě Bejda vybídl ke skórování Darmoše, ten touto šancí opět pohrdl. Chuť si spravil až v nastaveném čase z pokutového kopu. Souhru Darmoše a Boháčka zakončoval Dědek, ke druhému pokusu se však nedostal. Hostující brankář totiž zatáhl za záchranou brzdu a domácí kanonýr nekompromisně pečetil kosořickou výhru.

• Branky: 86. Dědek, 90.(+2) Darmoš (pen.)
  • Rozhodčí: Sojka - Jansa, Nepovím