téma * Zápas o šest bodů zvládly lépe Kosořice
Vydáno dne 18. 03. 2007 (706 přečtení)

Kosořice po nezdaru v Rožďalovicích musely doma proti sousedovi z tabulky zabrat a vybojovat důležité tři body.

Sokol Kosořice - FK Libodřice  2:0 (1:0)

Začátek utkání přinesl šance na obou stranách, nejprve Hrechko mířil z obtížné pozice vedle branky. Na druhé straně odpověděl střelou Březina. Poprvé lovil míč ze své sítě kosořický Kortus, branku však rozhodčí kvůli ofsajdovému postavení Vyskočila neuznal. Ve 26. minutě zkoušel pozornost libodřického gólmana Macháč. O dvě minuty později se na pravé straně uvolnil Vyskočil, přihrál do druhé vlny Suchánkovi, který narazil na připraveného Kortuse. Ve 39. minutě se zmocnil míče Bejda a střílející Hrechko mířil opět vedle. Tři minuty před poločasovým hvizdem hlavičkoval osamocený Chabera pouze do náruče domácího brankáře. Poslední akce první půle už změnila skóre. Po závaru před hostující brankou se míč dostal k Volemanovi, jehož střelu brankář neudržel - 1:0.

Stejně dobře jako konec prvního poločasu začalo i druhé dějství. Kosořice hned od úvodního hvizdu zatápěly před hostující brankou. Nejprve poslal do vápna nadýchaný centr Darmoš, na který Macháč sice nedosáhl, ale dobíhající Hrechko z velmi dobré pozice vysoko přestřelil. Domácí si nakonec spravili chuť o minutu později. Černý neudržel v rukavicích míč a Bejda pohotově nůžkami zvýšil vedení Kosořic. Poté zkoušel štěstí Antoš a hned vzápětí Darmoš, oba bez úspěchu. Pozadu nezůstali ani hráči Libodřic. V 61. minutě nemířil přesně Vyskočil a v 76. minutě doklouzal domácí gólman s míčem mimo vápno. Následoval špatně zahraný přímý volný kop, který zastavila kosořická zeď. Postupem času bylo více rušno před domácím vápnem. V 77. minutě pálil vedle libodřický Suchánek, ten se neprosadil hlavou ani pár minut na to. O tři minuty později zaspala domácí obrana a útočník nahrál spoluhráči naštěstí do ofsajdového postavení. V 89. minutě se osmělily také Kosořice, Darmošovu přízemní střelu gólman konečky prstů vyrazil na rohový kop. Poslední šance zápasu branku Libodřicím nepřinesla.

• Branky: 44. Voleman, 47. Bejda
  • Rozhodčí: Jansa - Mikeš, Sojka