téma * Kunice potvrdily roli favorita
Vydáno dne 25. 03. 2007 (1100 přečtení)

Při domácí prohře s Kunicemi byl v zápise uveden jediný střelec - Koubek, ten skóroval dvakrát i v odvetném utkání venku.

FK Kunice - Sokol Kosořice  3:0 (2:0)

Do první vážnější šance se po odehrané čtvrthodině dostal domácí Koubek po přihrávce Urxe, lepší zakončení mu znemožnil Král. Z následného rohového kopu Kortus první hlavičku kryl, ale na dorážku Vrbky byl už krátký - 1:0. O několik minut později prověřil kosořického brankáře Paták. Vzápětí neuspěl ani Zderadička, po vysunutí Socherem mířil vedle levé tyče. Druhý zásah přidal ve 35. minutě Koubek, který dostal míč za obranu, první střelu gólman vyrazil, ve druhém případě už měl do prázdné branky snadnou úlohu. Kosořice v první půli domácí branku vážněji neohrozili.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky nastoupil Darmoš a hned přihlížel malé domů, kterou kunický gólman zastavil až před brankovou čárou. O jednu z mála střel Kosořic ze střední vzdálenosti se postaral Bejda a za pár okamžiků ho napodobil i Darmoš. S oběma střelami si domácí brankář poradil. Hráči Kunic stále více kazili přihrávky, což byla voda na mlýn kosořických fotbalistů. V 56. minutě si Bejda vyměnil míč s Volemanem a pěknou střelu do šibenice zlikvidoval neméně hezkým zákrokem Chadima. O minutu později po centru z levé strany hlavičkoval Dědek pouze do náruče domácího brankáře. V 73. minutě byl Bejda faulován na samé hranici pokutového území, nařízenou standartní situaci zahrál Šafář přímo na bránu, obránce však změnu skóre nepřipustil. Nejblíže gólu byly Kosořice po následném rohovém kopu, hráči však z brankové čáry nedokázali dopravit míč za Chadimova záda. Kunice se do Kortusovy blízkosti dostaly až v závěru utkání.   V 82. minutě narazil střídající Panenka na připraveného brankáře Kosořic, ten podržel spoluhráče také o minutu později. V 86. minutě chyboval Král a osamocený Koubek naštěstí zaváhal se zakončením. Gólovou radost si nechal až na samotný závěr, v 90. minutě po rychlé narážečce se Simandlem překonal bezmocného Kortuse potřetí.

• Branky: 15. Vrbka, 35., 90. Koubek
  • Rozhodčí: Čermoch - Kaucký, Bartůšek