téma * Početná divácká kulisa viděla pět branek
Vydáno dne 01. 04. 2007 (655 přečtení)

Domácí už poněkolikáté ztratili body v samém závěru utkání.

Sokol Kosořice - Bohemia Poděbrady  2:3 (2:2)

Kosořice pod vedením nového trenéra Maška vstoupily do utkání aktivněji. V sedmé minutě hlavičkoval Hrechko po rohovém kopu vedle Špačkovy branky. Tentýž hráč překonal gólmana o šest minut později, ale obrana nebezpečí zažehnala. Poděbrady z první šance udeřily. Na rohový kop si naskočil Hradečný a hlavičkou ke vzdálenější tyči poslal svůj tým do vedení. V 17. minutě neudržel Majzlan střelu z dálky a nebezpečnou situaci hasil Šafář dalekým odkopem. O čtyři minuty později chyboval domácí Sedláček, centr z levé strany však osamocený Čákora nasměroval vedl pravé tyče. Na druhé straně dostal Bejda chvilinku volného času a jeho střelecký pokus brankář pouze vyrazil, ale Dědek se k dorážce už nedostal. Vyrovnaní přišlo po odehraných pětadvaceti minutách. Střet Hrechka se Špačkem posoudil hlavní sudí jako nedovolený a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Darmoš - 1:1. Ve 35. minutě bylo horko opět před Majzlanem. Střelecký pokus se odrazil k volnému hráči hostí, kterému překazil radost kosořický gólman. Akce však pokračovala a zakončující Čákora hlavičkoval těsně vedle. Výhodu pokutového kopu dostali také hosté. Rozhodčímu se nelíbil souboj domácího brankáře s útočníkem v malém vápně a Billý taktéž bez problémů proměnil. Do kabin se šlo však za nerozhodného stavu. Ve 43. minutě vhodil Voleman aut, poděbradský kapitán podběhl míč a Boháček po pěkné přihrávce Darmoše zblízka vyrovnal.

Druhý poločas začal tutovkou hostujícího Hrušky, ten však nedokázal potrestat chybu v kosořické obraně. Domácí odpověděli brankou Dědka, která nebyla pro ofsajd uznána. Poděbrady se dostaly do bezprostředního zakončení i v 68. minutě, ale volný Jirásek naštěstí místo zakončení zvolil kličku. Gólu se nedočkaly ani domácí, Králův centr nezužitkoval Dědek. Dvě minuty před koncem oslabil Poděbrady Exner poté, co byl po druhé žluté kartě vyloučen. To však hostujícímu celku nijak zvlášť neuškodilo. V 90. minutě zužitkoval přízemní centr neatakovaný Billý a zajistil tak svému týmu tři body.

• Branky: 25. Darmoš (pen.), 43. Boháček - 14. Hradečný, 39., 90. Billý
  • Rozhodčí: Velebil - Kovář, Šimáček
  • Diváků: 250 !!!