téma * V utkání s Litolí rozhodly chyby
Vydáno dne 08. 04. 2007 (711 přečtení)

Kosořice usnadnily soupeři výhru díky chybám v zadních řadách. Litol tyto prohřešky nelítostně trestala.

FK Litol - Sokol Kosořice  3:1 (2:0)

Na malém hřišti v Litoli se hrál zpočátku opatrný fotbal, k první střele zápasu se odhodlal hostující Boháček. Střelecký pokus si neodpustil ani litolský Zikmund. Pěkná akce se ve 25. minutě rýsovala před domácí brankou. Kořínek, nová tvář v kosořickém dresu, hledal ve vápně úplně volného Krále, ke kterému bohužel přihrávka nedorazila. Ve 28. minutě neohrozil z přímého volného kopu hostující branku Sosnovský, ale do černého mířil o dvě minuty později. První branka vzešla z chyby kosořické obrany, kdy se uvolnil přes dvojici beků a technickou střelou poprvé překonal Majzlana. Za Kosořice mohl vyrovnat Boháček, jehož parádní střelu Skuhravý s námahou vyrazil a Darmoš se k dorážce natahoval marně. Ve 37. minutě zakončoval nepřesně Kořínek po spolupráci s Králem. Hosté však místo vyrovnání podruhé inkasovali. Nedorozumění obrany s gólmanem tvrdě potrestal Valenta - 2:0. Pár vteřin před poločasovým hvizdem si Král narazil míč s Kořínkem a v pokutovém území místo střeli se poroučel k zemi, rozhodčí nechal správně pokračovat ve hře.

Druhý poločas začal dvěma nebezpečnými šancemi před Majzlanem. Obě naštěstí skončily vedle branky. Nenápadná šance se zrodila v 50. minutě. Dlouhý pas sklepl Boháček Darmošovi, který z dobré pozice mířil vysoko nad. O šest minut později poslal kosořickému brankáři svou vizitku Mikluščák. Hosté snížili na rozdíl jediné branky v 58. minutě. Na standartní situaci z kopačky Bejdy si nejvýše vyskočil Boháček - 2:1. Tato branka Kosořice pozvedla a hrálo se tak převážně před brankou Skuhravého. Definitivní přítrž tomu učinil opět Valenta, který na půli hřiště dostal přihrávku do běhu a přesnou střelou k tyči nedal gólmanovi šanci. O tři minuty později mohl zvýšit skóre Bošina, ale s koncovkou příliš váhal a obrana razantním odkopem nebezpečí zažehnala. Poté se utkání dohrávalo na polovině Litole, bohužel ani skrumáž před brankou ke gólu nevedla a tak hosté odjíždějí s prázdnou.

• Branky: 30. Sosnovský, 39. a 72. Valenta - 58. Boháček
  • Rozhodčí: Sojka - Jansa, Novotný
  • Diváků: 250 !!!