téma * První sezónní vítězství Kosořic na soupeřově půdě
Vydáno dne 21. 04. 2007 (698 přečtení)

Hráči Kosořic po dobrém týmovém výkonu přivážejí důležité tři body ze hřiště devátých Chocerad.

SK Chocerady - Sokol Kosořice  1:3 (0:1)

Zápas začal svižně a šance se střídaly před oběma brankami, zpočátku hlavně před kosořickou. Pěknou střelu Šmejkala Kortus vyrazil, na druhé straně se neujala střela Kořínka. Ve 13. minutě rozhodčí neuznal branku Rybkovi, který zakončoval z postavení mimo hru. O čtyři minuty později hostující brankář pouze kontroloval střelecký pokus Svobody. Standartní situace již tradičně zahrávaná Šafářem mířila pouze do Holubovy náruče. Závěrečná čtvrthodinka prvního poločasu byla v režii Chocerad. Nejprve gólman kryl střelu z vápna, o pár minut později se před brankou objevil Říčař, ale i s touto šancí si Kortus poradil. Ve 43. minutě se domácí neprosadili ve skrumáži v malém vápně a Kosořice soupeře potrestaly v podobě gólu do šatny. Bejdova přihrávka na spoluhráče neprošla a odražený míč tentýž hráč vyslal k pravé tyči, na který se gólman natahoval marně - 0:1.

Z hodinek hlavního sudího uběhlo několik vteřin, když hosté přidali druhou branku. Na choceradského brankáře mířil nepřesný pas kosořické obrany, Holub tuto situaci podcenil, Hrechko využil tohoto zaváhání a skóroval do prázdné branky. Jenže dvoubrankové vedení netrvalo dlouho. V 50. minutě vystřelil kapitán Říčař a míč na nerovném terénu propadl brankáři mezi nohama. Utkání tak dostalo nový impuls. V 52. minutě zkoušel pozornost hostujícího gólmana Svoboda, mířil však vedle. Stejně si počínal i hostující Bejda. Domácí hrozili především ze standartních situací. Po jedné takové musel vytasit bravurní zákrok Kortus po hlavičce Rybky. Kosořice odpověděly brejkem Darmoše s Kořínkem, prvně jmenovaný to zkusil sám, jeho střela však postrádala přesnost a razanci. V dalších patnácti minutách se hrálo pouze na půli hostí. Tři přímé volné kopy naštěstí choceradští promarnili. Nejprve mířil nad Očenáš, stejným způsobem si počínal i hlavičkující Říčař. Kosořický gólman musel svůj um předvést až proti druhé hlavičce domácího kapitána. Poté zachránil hosty obránce Šafář, který před brankovou čarou odhlavičkoval do bezpečí. Kosořice o sobě daly opět vědět v 76. minutě, to střídající Sedláček milimetrovým pasem našel Volemana, jehož okamžitou přihrávku do malého vápna nezužitkoval Kořínek. V 80. minutě daly Kosořice výsledku definitivní podobu. Po autovém vhazování se Bejda vřítil do pokutového území, následnou přihrávku před branku si obránce nechtěně srazil do vlastní sítě.

Hostující fanoušci vytleskali kosořický tým za bojovný výkon korunovaný třemi body!!!

• Branky: 50. Říčař - 45. Bejda, 46. Hrechko, 80. vlastní
  • Rozhodčí: Kudrna - Brejník, Berovič