Datum: 03. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Poohlédnutí za kosořickými oslavami
Vydáno dne 07. 08. 2007 (920 přečtení)

Pokud jste se nemohli z nějakého důvodu zúčastnit oslav 75. výročí založení TJ Sokola Kosořice, tak nejen pro vás je určeno následující shrnutí celého programu oslav.

Aktualizace: Do galerie bylo přidáno pár fotek z oslav

V sobotu za časných ranních rozbřesků se již v kosořickém areálu pohybovala hrstka pořadatelů, kteří vše připravovali na devátou hodinu, kdy měly oslavy začít hasičskými útoky. Kosořický sbor dobrovolných hasičů má několik družstev, od těch nejmenších až po dospělé. Všechny tyto týmy se v průběhu jedné hodiny vystřídaly a jejich um byl po každém útoku oceněn potleskem přítomných diváků. I když při těchto exhibičních ukázkách nebyl čas důležitý, tak jen pro zajímavost, nejrychlejšího času dosáhlo mládežnické mužstvo. V průběhu dopoledne si publikum prohlédlo expozici fotografií z historie kosořické kopané, kterou Jiří Grus st. (s přispěním dalších osob) připravoval několik měsíců.

V prvním utkání oslav se představilo "B" mužstvo Kosořic proti nově vzniklé rezervě Rejšic. Domácí chtěli na oslavách svého klubu zvítězit, což se jim podařilo výsledkem 4:2. Každou poločasovou pauzu vyplnilo aerobicové vystoupení kosořických děvčat. Po tomto duelu následovalo položení věnců u kapličky a před dalším zápasem patřil kosořický areál dětem, kde vládlo dětské odpoledne až do půl třetí. Hlavní atrakcí byl skákací hrad, jenž ani na chvilinku nezel prázdnotou. Od 15 hod. si hráči SG Koso přizvali ke svému zápasu starou gardu Pěčic, která zaslouženě zvítězila. V pauze byl na pořadu seskok parašutistů, ten se bohužel kvůli výkyvům počasí nekonal. Poslední utkání obstaralo "A" mužstvo Kosořic s týmem FK Mladá Boleslav - hráči nad pětatřicet let. "Áčko" si do prvního poločasu nasbíralo slušný gólový náskok, jenže soupeř ve druhém poločase čtyřikrát skóroval a brankový účet se zastavil na skóre 6:4. Po skončení závěrečného duelu oslav si slovo vzal předseda fotbalového klubu TJ Sokol Kosořice Josef Koštejn a pár slovy na závěr poděkoval přítomným za účast na oslavách a popřál kosořické kopané do dalších oslav mnoho úspěchů. Poté všechny pozval na taneční večer se skupinou W.I.X Nastarýkolena, který skončil až nad ránem. Tohoto večera se zúčastnila další cca pětistovka lidí.

V průběhu celého dne si návštěvníci mohli zakoupit upomínkové předměty a lístky do tomboly, která čítala přes stovku cen. Málokdo tedy odešel s prázdnou. První cenou byl skútr, jehož výherce si ho vyzkoušel hned na místě a jízdou mezi diváky se pochlubil svým novým dopravním prostředkem. Nechybělo ani občerstvení (klobásy, kuřecí plátky, atd.), mladší návštěvníci raději uvítali stánek se sladkostmi.
Zapomenout nesmíme ani na moderování celého dne, kterého se ujal DJ Jirka Sobotka, známá to osobnost kosořické zábavy.

Na závěr nutno říci, že oslavy se vydařily na výbornou a všichni přítomní měli celý den o zábavu postaráno, za což patří pořadatelům velké uznání.

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: ada.cz | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )