Datum: 07. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Ve druhé půli hájil kosořickou branku útočník
Vydáno dne 26. 08. 2007 (1132 přečtení)

Zápas za pěkného počasí toho nabídl opravdu hodně. Diváci viděli penalty, karetní mariáš, ale hlavně góly.

SK Chocerady - Sokol Kosořice  3:2 (2:0)

Duel dvou týmů z dolní poloviny tabulky načal střelou kosořický Miškovský. Za Chocerady odpověděl po rohovém kopu hlavičkující Říčař. Již v desáté minutě byli domácí blízko první branky. Akci na jeden dotek nebezpečně zakončoval Miroslav Svoboda. Další vyloženou šanci spálil ve 22. minutě Říčař. O největší šanci první třicetiminutovky se však postarali hráči Kosořic. Obránce Grus čistým způsobem zastavil akci soupeře, naběhl si pro míč k prostranní čáře. Přesnou přihrávkou našel Bejdu, který do protipohybu Boučka nastřelil pouze tyč. Ve 42. minutě se do zakončení opětovně dostal vysoký stoper domácího celku, i nyní však cíl netrefil. Konec první půle se blížil a s ním i černá dvouminutovka hostujícího mužstva. Ve 45. minutě se po levé straně rozběhl domácí útočník. Jeho průniku ještě Černý zabránil, následné skrumáži a brance Šmejkala už nikoli. To však nebylo zdaleka vše. V nastaveném čase byl při rohovém kopu atakován kosořický gólman, ten však neudržel nervy na uzdě a zbytečnou klukovinou svůj tým po zbytek zápasu oslabil. Hosté bez druhého brankáře poslali do branky Dědka, který hned neúspěšně čelil pokutovému kopu Šimka - 2:0.

Hostujícímu, ač oslabenému, celku patřil úvod druhého dějství. Ve 48. minutě Darmoš rychle vhodil aut na Hrechka, jehož jedovatou střelu brankář zlikvidoval. Střídající útočník byl i u další akce, tentokrát v roli zakončovatele. Razantní střela pouze prosvištěla kolem brankové čáry. Následný rohový kop vrátil Bejda před branku, kde číhal Hrechko. V dobré pozici však mířil nad branku. Chocerady z prvního útoku mohly zvýšit vedení, osamocený hráč naštěstí mířil vedle Dědkovy branky. Na druhé straně se hráči Kosořic dožadovali pokutového kopu, hlavní sudí byl jiného názoru. V 57. minutě se hosté již dočkali. Faul na Bejdu potrestal V.Sedláček - 2:1. Za pár minut se před Dědkem objevil Stanislav Svoboda. Kosořický gólman šanci včasným vyběhnutím bravurně zlikvidoval. V 64. minutě se opět měnilo skóre. Střídající Moglich dostal kolmici za obranu a po kličce brankáři už míči nic nestálo v cestě za brankovou čáru. Konec utkání už patřil hlavně Kosořicím. Nepočítáme-li brankáře, tak devět mužů v červenobílém se pokoušelo o nemožné. V 79. minutě našel Bejda na vápně V.Sedláčka. Ten si míč ještě přistrčil a tvrdou střelou vybídl Boučka k zákroku. U vyraženého míče byl první Darmoš, ale nastřelil pouze vyběhnuvšího gólmana. O šest minut později připravil Hrechko palebnou pozici pro Bejdu. Střelu bez přípravy zastavila až ochranná síť za brankou. Hosté v posledních minutách hry alespoň snížili. Centrovaný míč Hrechko ve vápně jemně usměrnil za brankářova záda.

Vyrovnanému utkání by více slušela remíza. Hráči Kosořic i o deseti lidech a brankářem z útoku domácím ve vápně zle zatápěli.

• Branky: 45. Šmejkal, 45.(+1) Šimek (pen.) - 57. V.Sedláček (pen.), 89. Hrechko
  • Rozhodčí: Šimůnek - Valín, Zuskin