Datum: 03. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * O prvoligového delegáta se zajímá policie
Vydáno dne 21. 11. 2007 (1463 přečtení)

Tento týden vyšel v Boleslavském deníku zajímavý článek. Pro ty, co úterní noviny nečetli si ho můžou přečíst níže.

STŘEDNÍ ČECHY - Kutnohorští kriminalisté mají před sebou mravenčí práci. V současné době se totiž musí probírat obrovským množstvím fotbalových dokumentů. Zajímají se o aktivity Pavla Drahoše z Kouřimi na Kolínsku, prvoligového delegáta a zároveň předsedy komise rozhodčích Středočeského krajského fotbalového svazu, kde má Drahoš na starosti i obsazování rozhodčích na jednotlivé zápasy. A právě tato Drahošova činnost je hlavním důvodem policejní aktivity. „Začali jsme prověřování na základě anonymního oznámení, které se týká úplatků ve fotbale,“ uvedla Vendulka Hanzlová z kutnohorského policejního ředitelství. Z taktických důvodů však o dalších podrobnostech policie nechce zatím hovořit.
Vše se ale zdá být jednoduché. Anonymní pisatel si postěžoval na ovlivňování zápasů, k nimž měl Drahoš přispívat tak, že na duel poslal vybraného sudího. A ten už zajistil patřičný výsledek. Zbývá sehnat důkazy.

Anonym přišel do Kolína
Podle našich informací přišel anonym na policii v Kolíně. Protože ale Pavel Drahoš u kolínské policie v minulosti působil, byla věc postoupena do sousední Kutné Hory kvůli možné podjatosti vyšetřování.
Celá věc stojí na samém začátku. I proto Drahošovi prý ještě nikdo nic neoznámil. „Informace, které máte, se ke mně donesly, ale od známých. Policie mě ještě oficiálně nekontaktovala,“ řekl Pavel Drahoš a pousmál se fámám, které se o víkendu šířily Kolínem. Podle nich měl skončit v poutech zásahové jednotky. „Nic takového, sedím doma,“ řekl reportérovi Deníku do telefonu.

Přišel o post šéfa rozhodčích
Přestože ještě nepadlo žádné obvinění, policejní aktivita už má své první důsledky. Drahoš dočasně přišel o funkci šéfa komise středočeských fotbalových rozhodčích. „Jeho post zaujal Pavel Mareš a bude na něm do doby, než policie dojde k nějakému závěru,“ řekl sportovní ředitel Středočeského krajského fotbalového svazu Zdeněk Krajl. Právě on zpracoval podklady pro policii. „Šlo o obsazování rozhodčích na utkání v krajských soutěžích dospělých a o dosažené výsledky v těchto zápasech. Dával jsem to dohromady asi týden,“ podotkl Krajl s tím, že jde o pořádný balík informací. „Vždyť se každý víkend hrají v kraji desítky střetnutí. A já policii předal celou sezonu 2006–2007 a podstatnou část letošní podzimní sezony,“ dodal.

Delegátem Drahoš zatím zůstává
Zatímco krajský svaz se případem zabývá, Českomoravský fotbalový svaz (ČMFS) zatím potřebné informace nedostal. A to i přesto, že Pavel Drahoš vykonává funkci delegáta v Gambrinus lize. „Slyším o tom poprvé od vás,“ řekl Deníku včera odpoledne Luděk Macela, předseda komise rozhodčích a delegátů ČMFS. A dodal, že si potřebné informace obstará a pak k věci zaujme stanovisko.

Petr Koděra

[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: ada.cz | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.boleslavskydenik.cz )