Datum: 03. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Rozhovor s Milanem Zahrádkou
Vydáno dne 27. 02. 2008 (1184 přečtení)

Vzhledem k tomu, že pan Zahrádka od jarní časti sezóny povede divizní Dobrovice, požádal jsem ho o krátký rozhovor.

Dobrý den, na úvod našeho rozhovoru Vás poprosím o zhodnocení podzimní části sezóny.
Přikláním se k hodnocení současného trenéra Jiřího Maška, které zaznělo na výroční schůzi 9.2. 2008. Myslím si, že nás většina mužstev nepřehrála, tedy nebyla lepší v herní činnosti, ale bohužel udělala méně rozhodujících chyb.

V polovině sezóny se „A“ mužstvo krčí na samém dně tabulky. Soupiska týmu v posledních letech doznala minimum změn. V čem tedy vidíte hlavní důvod?
Minimum změn v kádru? A proč? Vždyť jsme vždy razili heslo, že budeme hrát s „kosořáky“ (i mé). Nebo se na to nepamatujeme? A v čem vidím hlavní důvod? Aspektů je více. Opory mužstva „stárnou„, popř. nezrají tak, jak bychom si přáli. Pronásledovala nás zranění klíčových hráčů a zároveň i nedisciplinovanost. Někteří hráči opustili rodné Kosořice a jejich treninková morálka tím samozřejmě utrpěla (zaměstnání). Opadlo nováčkovské nadšení a kvalita I.A třídy je stále stoupající. Bylo by špatné, kdybych opomenul poděkovat Martinu Sabolovi st., který dokud to bylo možné, tak nám ve všem bezmezně pomáhal, ale teď to tak nejde. Osobně mu přeji, aby se situace navrátila do normálu a mohl se zase 100% bavit jeho milovaným fotbalem. I přesto si myslím, že změn bylo až dost. Vždyť do každého ročníku jsme se snažili mužstvo doplnit a nebylo tomu jinak před zahájením ročníku 06/07. Obnovili jsme hostování Pavlu Antošovi a přivedli na hostování Jiřího Hrušku, Radka Miškovského a Vladimíra Sedláčka. Byl dotažen přestup Aleše Kořínka.

Od zimy jste začal trénovat divizní Dobrovice. Mohl byste zhodnotit Vaše několikaleté působení v Kosořicích? S jakými pocity odcházíte?
Nejdříve je třeba říct, že mé působení v Kosořicích neskončilo a stále trvá. Na druhou stranu musím přiznat, že nabídka z Dobrovic mě potěšila a že rozhodování nebylo jednoduché z důvodu postavení kosořického áčka. Období, které jsem strávil v Kosořicích bylo krásné a tvůrčí, ale teď už to tak trochu zavánělo ponorkovou nemocí. Doufám, že můj jakoby odchod pomůže funkčnosti oddílu, samostatnosti některých členů a jejich větší aktivitě. Věřte, že činnost cca. pouze 5-ti členů výboru je třeba podpořit a ne pouze čekat na nějakou chybu a popřípadě řešit problémy pouze v restauračním zařízení. Pro nás pro všechny je velice důležitý dialog, ale v ústraní a v klidu, byť i s trochou emocí.

Celek Dobrovic se po několika letech v horních patrech tabulky ocitl v této sezóně na opačném pólu tabulky. S jakými cíly půjdete Vy a Vaši svěřenci do jarních bojů?
Postavení v tabulce je velice zajímavé. K sestupovým příčkám velmi blízko a k umístění v popředí tabulky nedaleko. Cíl je jasný – udržení soutěže. Soustředit se na zdárný vstup do soutěže. Jedině v tomto případě budeme mít šanci brzy získat klid a pohodu pro přípravu na další ročník soutěže.

Zůstanete i nadále nějak spjatý s kosořickým fotbalem?
Jak jsem již řekl, Sokol Kosořice neopouštím. Jsem členem výboru pro další kalendářní rok a pro mužstvo jsem ve spolupráci s Milošem Štecherem zajišťoval zimní přípravu a zajišťuji technické a ekonomické záležitosti oddílu.

Děkuji za rozhovor a přeji Vám v novém působišti hodně štěstí.

[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5