Datum: 05. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Kosořice poprvé v sezóně s čistým štítem
Vydáno dne 07. 09. 2008 (1226 přečtení)

Před samotným výkopem musel brankoviště opustit Šulc, který doplatil na chybu v zápise o utkání a mezi tři tyče se postavil Kvasnička.

Sokol Kosořice - Sokol Záryby  3:0 (2:0)

Hráče Záryb možná tato výměna trochu zaskočila a domácí šli od prvních minut za vítězstvím. Už ve čtvrté minutě čistě vybojoval míč Bašus, který po centru Mezery z pravé strany hlavičkoval nad. Úvodní branka na sebe nenechala dlouho čekat. Tísněný obránce hostí musel zahrát dozadu, ale než stačil gólman vykopnout Darmoš mu skluzem usměrnil míč do odkryté branky. Kosořice nadále podnikaly nebezpečné útoky, odměnou jim byla druhá branka. Macháč po spolupráci s Antošem poslal míč do běhu Grusovi a jeho přihrávku do velkého vápna poslal do vlastní sítě Brůžek. Domácí poté trochu polevili a Záryby si vytvořily dvě nadějné příležitosti. Nejprve osamocený Záhora nedosáhl na centrovaný míč a o chvilku později střídající František Valentin pořádně zamotal hlavu kosořické obraně. V závěru prvního dějství se většina nebezpečných akcí konala před brankou Záryb. Dvakrát nebezpečně pálil Macháč a po Bašusově přihrávce mířil na brankáře Antoš, své sólo ale nedotáhl do zdárného konce. Domácí mohl potrestat ve 40. minutě František Valentin postupující z levé strany, mířil však do boční sítě.

Úvod druhého poločasu byl z obou stran trochu rozpačitý, přesto mohly jít Kosořice do tříbrankového vedení. Odražený míč vrátil Adámek před branku, ale Darmošovu hlavičku brankář se štěstím za svá záda nepustil. O pět minut později tentýž hráč utekl po levé straně a servíroval Mezerovi, jeho střela skončila těsně nad. Poté domácí předvedli dvě akce jako přes kopírák. Grus si na pravé straně poradil s obráncem a přihrávkou do druhé vlny našel Macháče, jenže oba pokusy skončily mimo. Jelikož hosté již třikrát vystřídali, museli po zranění spoluhráče dohrávat o deseti. I v oslabení ale zaměstnávali kosořickou obranu a nebýt včasného vyběhnutí Kortuse, mohlo být utkání ještě zajímavé. Pět minut před koncem utkání dal po přihrávce Darmoše definitivní podobu výsledku nabíhající Vítek.
  • Branky: 9. Darmoš, 12. Brůžek (vl.), 85. Vítek
  • Rozhodčí: Procházka - Nepovím, Kubečka
  • Kosořice: Kortus - Bašus, Černý, Boháček, Adámek - Grus, Antoš, Macháč, Voleman (76. Vavrik) - Mezera (83. Vítek), Darmoš (89. Sedláček)
  • Záryby: Kvasnička - Driml, Hallík, Brůžek (46. Urban), Janovec - Záhora, Dušička, Mikšovský, Viktor Valentin (71. Kiss) - Schütz (5. František Valentin), Mareček