Datum: 04. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Kosořice s první porážkou příchází o vedení v tabulce
Vydáno dne 13. 09. 2008 (1028 přečtení)

Tento týden se podařilo dokončit hostování Antonína Berana z FK Mladá Boleslav a již proti Lužci se objevil v základní sestavě Kosořic.

AFK Eletis Lužec nad Vltavou - Sokol Kosořice  2:0 (1:0)

Funkcionáři domácího klubu při nástupu mužstev předali tehdejšímu členovi kosořického výboru upomínkové předměty za významnou finanční pomoc na obnovu zdevastovaného sportovní areálu, který před několika lety postihly ničivé záplavy. Jak ostatně sami členové výboru potvrdili, při projížďce na loďce byste těžko uvěřili, že se pod vámi nachází fotbalové hřiště. Voda totiž schovala i břevna obou branek.

Samotné úvod zápasu už hostům tolik radosti nepřinesl. Po čtvrthodině hry se poprvé měnilo skóre. Obránci Kosořic faulovali metr před velkým vápnem pronikajícího hráče, ale hlavní sudí nepochopitelně nařídil pokutový kop, který Martin Tauchman bezpečně proměnil. Hosté v prvním dějství nedokázali na půlce soupeře udržet míč a zahrozili tak pouze z kopaček Antoše, jehož střelu k tyči zastavil obránce. To domácí byli v ofenzívě mnohem nebezpečnější. Pokus osamoceného Merty skončil těsně vedle, podobně jako hlavička Rybáře.

Poločasová pauza Kosořicím příliš nesvědčila, už po několika vteřinách hry se příznivci Lužce mohli opět radovat. Obránci si místo odkopu od vlastního vápna tak dlouho přihrávali až o míč přišli. Následný centr poslal nadvakrát za Kortusovy záda Hrdlík. Hosté i nadále byli v útoku takřka bezzubí, kdežto otevřená obrana Kosořic umožňovala domácím rychlé brejky. V 67. minutě centroval Uher a před zakončujícím Hrdlíkem ještě stihl zasáhnout Boháček. O pět minut později vyslal pěkný projektil domácí Martin Tauchman, který brankáře značně vystrašil. Hosté si slibné příležitosti schovali až na závěr utkání. Nejprve poslal Beran před branku ostrou přihrávku, kterou Grus ideálně netrefil. Z následného rohového kopu se míč dostal k Macháčovi, jehož střela se odrazila od tyče do gólmanovy náruče. Utkání zakončili pěknou akcí hráči Lužce, když centr Levého poslal David Tauchman z bezprostřední blízkosti hlavou nad.

• Branky: 15. Martin Tauchman, 46. Hrdlík
  • Rozhodčí: Roman Jarolímek - Miloš Jarolímek, Pixa
  • Kosořice: Kortus - Adámek, Boháček, Černý, Beran - Grus, Macháč, Antoš, Voleman - Mezera (66. Pavlíček), Darmoš (55. Vavrik)
  • Lužec: Jakeš - Šára, Martin Kučaba (57. Jan Kučaba), Rybář, Špánek - Wolf, David Tauchman, Martin Tauchman, Uher - Merta (90. Jandouš), Hrdlík (78. Levý)