Datum: 05. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * O druhou porážku se postaraly Luštěnice
Vydáno dne 21. 09. 2008 (1187 přečtení)

Kosořice se po dlouhých letech utkaly s nedalekými Luštěnicemi. Zaváhání Dlouhé Lhoty s Beznem mohlo případného výherce tří bodů katapultovat do čela tabulky.

Sokol Kosořice - Sokol Luštěnice  1:2 (0:1)

Obě mužstva, nabuzená porážkou v uplynulém kole, vstoupila do utkání aktivně. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale jako první mohly jít do vedení Luštěnice. Při Zikmundově průniku do vápna nebyla kosořická obrana dosti důrazná a Holčapek stojící před brankovou čárou se mohl prosadit už po deseti minutách hry. Obránci nakonec zahráli míč za branku. Daleko větší příležitost si vypracovali domácí Antoš s Černým o pět minut později. Druhý jmenovaný v ideální střelecké pozici přihrál volnému Darmošovi, který trestuhodně nastřelil pouze tyč. Domácí i přes zahozenou stoprocentní šanci byli nadále nebezpečnějším mužstvem. Ve 28. minutě Antoš poslal míč do vápna a úplně volný Macháč zakončoval z jedné vysoko nad. Tentýž hráč o dvě minuty později centroval na Antoše, jehož zpětná přihrávka před branku našla tísněného Bašuse. Ten nasměroval míč pouze do gólmana. Střeleckou nemohoucnost Kosořic potrestal ve 32. minutě Kolář,  který s přehledem proměnil pokutový kop za stažení Pavlíčka. Druhou branku hostí mohl přidat Zikmunda, když po rychlém brejku do otevřené obrany šel sám na brankáře. Kortuse sice překonal, ale míč se od tyče odrazil do jeho náruče. V poslední šanci prvního poločasu se ocitl hlavičkující Voleman, skóre však nezměnil.

Druhé dějství odstartovaly šance Darmoše. V prvním případě hlavou netrefil centrovaný míč. V 54. minutě se opřel do míče a jeho dělovku schytal luštěnický brankář, po ošetření pokračoval dál v zápase. Na druhé straně opět hledal Zikmunda nabíhajícího spoluhráče, Krohlák v nadějné pozici přestřelil. Snaha Kosořic přinesla své ovoce v 76. minutě. Dobře hrající Antoš našel ve vápně Macháče, jehož následnou střelu k tyči Vlk s námahou vyrazil a dobíhající Darmoš celou akci úspěšně dokončil. Odpověď Luštěnic však na sebe nenechala dlouho čekat. Domácí obrana opět zaspala a Hůlka své sólo bezpečně proměnil. V 86. minutě téhož hráče v obdobné situaci Kortus vychytal, ale i přesto si hosté odvážejí tři body.

• Branky: 76. Darmoš - 32. Kolář (pen.), 80. Hůlka
  • Rozhodčí: Pechanec - Chrastina, Kuka
  • Kosořice: Kortus - Bašus, Štecher, Boháček, Beran - Voleman (64. Vavrik), Macháč, Černý, Adámek (80. Pavlíček) - Antoš, Darmoš (80. Mezera)
  • Luštěnice: Vlk - Janů, Kolář, Pavlíček, Fišera - Drahota (74. Jakubův), Krohlák, Šesták, Hůlka - Zikmunda (83. Steklý), Holčapek (90. Batala)