Datum: 05. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Neporazitelnost Kosmonos na hřištích soupeřů skončila
Vydáno dne 19. 10. 2008 (1513 přečtení)

Z výher Kosmonos na hřištích soupeřů šel respekt a v některých fázích hry oprávněně. Druhé Kosořice však doma také body zrovna nerozdávají.

Sokol Kosořice - SK Kosmonosy  4:2 (2:1)

Domácí tým mohl výborně nastartovat již ve třetí minutě po Sedláčkově táhlé střele, která se odrazila od tyče a následně i do druhé, branka z toho nakonec nebyla. Diváci viděli v první půlhodině hry pěknou přestřelku. Bylo jen otázkou času, kdy se jedno z mužstev poprvé prosadí. V osmé minutě se ve vápně uvolnil kosmonoský Došlý a pohotovou přihrávkou vybídl ke skórování Polanku, tomu se však míč zamotal mezi nohama. O minutu později se v obdobné situaci nedokázal prosadit hostující Janák. Změnu skóre nezaznamenala ani střela domácího Vavrika, i když Bindera řádně protáhla. Kosmonosy jenom potvrzovaly, proč jsou na hřištích soupeřů prozatím stoprocentní. Bezbranková remíza zatím platila jen díky výbornému Kortusovi v brance, který hned vychytal osamoceného hráče. O pár minut později pálil Janák a vyražený míč se pokoušel dorazit Polanka, jenže stál v ofsajdové pozici. Kosořická defenzíva i nadále nedokázala pokusy Kosmonos zastavit. V 19. minutě centroval Bernat a střelu Hlaváče gólman vytáhl nad břevno. Mizernou koncovku hostí mohl o dvě minuty později potrestat Antoš, který se po samostatném úniku nakonec zamotal do vlastních kliček. Zmiňovaný trest tedy přišel na druhé straně. Po chybné rozehrávce byl tentokrát brankář na pokus osamoceného Lukáše krátký. Po půlhodině hry Kosořice vyrovnaly, když Černý přesně načasoval přihrávku na Macháče a ten přihrávkou skrz celé vápno našel Antoše, který tentokrát mířil přesně. Obrat výsledku se domácím podařil do dvou minut. Po Antošově rohovém kopu šel do hlavičkového souboje Adámek a i v obklopení obránců dokázal přehodit gólmana.

Po prvním poločase držely Kosořice jednobrankové vedení, po dvou minutách druhého dějství se však začínalo od začátku. Nekrytý Janák si naskočil na centr z pravé strany a brankář si poprvé na míč sáhl až při vytahování ze sítě. Kortus si vážnější zákrok připsal v 58. minutě, když prodloužený míč z hlavy Lukáše na Došlého a následný pokus reflexivně vyrazil. Vedení na stranu domácích vrátil faulovaný Macháč, ten se sám ujal exekuce pokutového kopu - úspěšně. Stejnou výhodu dostali i hráči Kosmonos poté, co Došlý vtrhl do vápna a byl sražen k zemi. Míč si postavil Mosiuczak, ale brankář jeho záměr vystihl a stále držel tříbodové naděje Kosořic. S přibývajícím časem už domácí hráli co potřebovali, navíc mohli přidat pojistku. Vavrik si naběhl na Antošovu přihrávku, gólmana sice překonal, ale obránce míč nakonec odkopl. Gólově se neprosadil ani střídající Darmoš, který si po centru Volemana obhodil obránce a jeho dělovku musel Binder nadvakrát likvidovat. Do třetice všeho dobrého, Antošova chytrá přihrávka mezi obránce našla správného adresáta a Macháč pečetil na konečných 4:2. V posledních vteřinách mohl skóre ještě kosmetický upravit Bednár, ale prováhal pravý čas ke střele.

• Branky: 61. (pen.) a 84 Macháč, 30. Antoš, 32. Adámek - 25. Lukáš, 47. Janák
  • Rozhodčí: Jeník - Nehasil, Kubečka