Datum: 04. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Kosořice nezužitkovaly dvojnásobnou přesilovku
Vydáno dne 02. 11. 2008 (1221 přečtení)

Již před samotným výkopem bylo jasné, že po zranění Kortuse v minulém zápase bude muset mezi tyče trenér Drahota.

Sokol Kosořice - Slavoj Kropáčova Vrutice  1:2 (0:1)

A na začátku mu to obránci příliš neusnadnili, už ve druhé minutě pálil Rambousek z nadějné pozice nad. O pět minut později netrefil hostující Jiří Havelka po přihrávce Nováka odkrytou branku. Kosořicím se nedařilo kombinovat a hra se stále stěhovala k jejich pokutovému území. Snaha Vrutice o vstřelení úvodní branky vygradovala v 17. minutě, kdy gólman srazil Koutného a pokutový kop s přehledem proměnil Černý. Další nebezpečná situace se zrodila na pravé straně, po přímém kopu a střele hostujícího Korce proletěl míč podél branky. Kosořice výrazněji ohrozily branku až ve 25. minutě, kdy Machač ze standardní situace protáhl brankáře. Hráči Vrutice vedli po prvním poločase zaslouženě, navíc Novákův slalom musel zastavil až gólman pohotovým zákrokem.

Kosořice do druhého poločasu vstoupili aktivněji než soupeř, ale z obléhání branky vytěžily pouze příležitost Machače. Tu brankář s pomocí obrany zažehnali. Na druhé straně vznikl závar před brankovou čárou, Novák však nedokázal dotlačit míč do sítě. V 53. minutě zbytečně na polovině hřiště fauloval vrutický Koutný a po druhé žluté kartě musel předčasně do sprch. Tam ho následoval o šest minut později spoluhráč Manda, který červenou kartu viděl bez předchozího napomenutí. Dvojnásobná přesilovka už byla znatelná a v 68. minutě zachránil Korec čisté konto, když na brankové čáře zastavil střelu Mezery. Po přihrávce Machače se střelecky nedařilo ani Darmošovi. V 77. minutě domácí obrana podcenila akci dvojice hráčů soupeře. Korec se na rohu vápna prosadil přes beka a centrovaný míč dolétl k volnému Rambouskovi, který ještě více zkomplikoval kosořické naděje na bodový zisk. Po gólu střídajícího Boháčka ještě domácí příznivci pomýšleli alespoň na bod, kouskování hry však nahrávalo hostujícímu týmu, což trvalo až do závěrečného hvizdu. Kropáčova Vrutice zaslouženě vyhrála, i když trenéra vítězného týmu to stálo spoustu nervů a zejména hlasivky dostaly dost zabrat.

• Branky: 83. Boháček - 17. Černý (pen.), 77. Rambousek
  • Rozhodčí: Pudil - Koleček, Herda
  • ČK: 53. Koutný, 59. Manda (oba K. Vrutice)
  • Kosořice: Drahota - Bašus, Štecher, Vítek (66. Mezera), Adámek (83. Beran) - Grus, Černý, Machač, Sedláček (46. Boháček) - Antoš, Darmoš