Datum: 26. 04. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Na kus řeči s trenéry mužstva
Vydáno dne 10. 12. 2008 (837 přečtení)

Poprosil jsem trenérskou dvojici Ladislava Drahotu a Ladislava Hájka o zodpovězení několika otázek. Jejich reakci si můžete přečíst uvnitř článku.

Ahoj pánové, děkuji, že jste si našli čas na společný rozhovor. Na úvod se pojďme podívat na dění před sezónou. Po sestupu z I.A třídy skončilo hostování většímu počtu hráčů, navíc pár dní před novou sezónou došlo k oboustrannému ukončení spolupráce s trenérem Jiřím Maškem. Jak jste tuto situaci řešili?
Láďa H.: Zaprvé bych chtěl toto uvést na pravou míru. S Jiřím Maškem jsme ukončili spolupráci po dohodě členů výboru. Shodli jsme se na tom, že tato spolupráce dále nevede a i komunikace s hráči nebyla na dobré úrovni. To neříkám, že za toto může jen pan Mašek. Jinak bych chtěl tímto znovu panu Maškovi poděkovat za odvedenou práci. Řešení se muselo zrodit rychle. Nebyl čas nějak kalkulovat, a proto se výbor rozhodl pro Láďu Drahotu a Láďu Hájka.

Láďa D.: Výbor mě pověřil vedením mužstva a já se pokusil najít náhradu za Jirku, bohužel se to nepodařilo. Tak to zůstalo na mě a já požádal Láďu Hájka, jestli mi pomůže.

S jakými cíli jste šli do "premiérové" sezóny v I.B třídě?
Láďa H.:Samozřejmě těmi nejvyššími. Pohybovat se na hraně postupu. Jak už bylo řečeno, odešlo spousta hráčů. Připravenost ostatních hráčů nebyla nejlepší. Ekonomická situace klubu nám nedovolovala rozhazovat za velké příchody hráčů. Proto jsme se rozhodli hrát s hráči co máme, udělat na podzim co nejvíce bodů a v zimě udělat pořádnou přípravu, která by nám měla na jaře hodně pomoci k dobré hře i výsledkům.

Láďa D.: Hrát klidný střed tabulky.

Je za námi první polovina soutěžního ročníku, jak ji s odstupem času hodnotíš?
Láďa H.: Jak už bylo výše řečeno, tak jsme chtěli hrát nahoře. To se nám dařilo jen do poloviny podzimu, konec byl tragický. Jak výsledkově, tak co je ještě horší, tak i herně. Klukům docházely síly, trošku i motivace a chuť. Dost mě mrzí přístup některých hráčů, kteří neměli chuť a vůli poprat se za lepší výsledky a hlavně za kosořický fotbal. Takže určitě nemůžeme být s podzimem spokojeni, ale budeme se snažit na jaře naše výsledky a hru zlepšit.

Láďa D.: Mým cílem bylo 25 bodů, což se díky špatným výsledkům v posledních čtyřech zápasech nepodařilo.

Nyní nás čekají Vánoce, co čeká hráče za program v příštím roce?
Láďa H.: Začínáme 7.1. Hned za týden jedeme na soustředění, kde se budeme snažit získat fyzickou kondici. Dále budeme trénovat i v blízkém okolí, na umělé trávě v Mladé Boleslavi, v tělocvičně na 7. ZŠ atd. Takže abych to shrnul, čeká je těžká práce a je jen na nich, jak se k tréninkům postaví. Máme zkušené mužstvo, proto věřím, že vědí o čem mluvím.

Láďa D.: První sraz je plánován už na druhý týden v lednu. Je to docela brzo, ale v máme plánované soustředění. Dále je to podobné jako loni umělá tráva v Mladé Boleslavi + tělocvična + Kosořice a asi šest přátelských utkání.

Tohoto tématu se taky týká složení kádru na jarní část sezóny. Jsou v tuto chvíli už nějaké změny jisté? Nebo jsou nějaké v plánu?
Láďa H.: Samozřejmě nějaké změny nastanou. Pracujeme na tom už od konce podzimní části. V této době bych to zatím nijak nekomentoval.

Láďa D.: Kádr se pokusíme udržet, ale některé změny bohužel nastanou. Jistého ještě moc není, někteří hráči jsou v jednání.

Po podzimní části se Kosořice nacházejí ve středu tabulky, k horním patrům tabulky neschází mnoho, ale k dolním pozicím je to také kousek. Jaké budou cíle na závěrečnou část sezóny?
Láďa H.: Na tuto otázku myslím, že u jsem odpověděl v předešlých odpovědích.

Láďa D.: Na návrat do I.A třídy nepomýšlím, tak bych si přál nahrát na začátku jara nějaké body a dohrát ve vrchních patrech tabulky.

Chtěli byste na závěr něco vzkázat příznivcům kosořického fotbalu?
Láďa H.: Tak určitě. Chtěl bych jim poděkovat, že za námi pořád stojí, i když se sestoupilo a odešlo spoustu kvalitních jmen. Jezdím na dost fotbalů, ale pořád si myslím, že atmosféra v Koso má „grády“. Doufám, že to tak vydrží i na jaře. K tomu ale samozřejmě musíme přispět i my, dobrou hrou a samozřejmě výsledky.

Láďa D.: Teď na konci roku chci všem popřát hlavně hodně zdraví. A taky pozvat všechny fanoušky, aby s námi jezdili více i na hřiště soupeřů. Měli by tak větší přehled při svých soudech. Vidět hráče jednou za čtrnáct dní je dost málo.

Děkuji za rozhovor a mnoho úspěchu v jarní části sezóny.

[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5