Datum: 05. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Úvod jarních odvet nevyšel Kosořicím podle představ
Vydáno dne 29. 03. 2009 (1264 přečtení)

Ani dopolední déšť nevystavil stopku úvodnímu utkání jara mezi Skalskem a Kosořicemi.

SK Skalsko - Sokol Kosořice  2:1 (2:0)

Hosté představili dva nové hráče a právě Mosiurczak pohotovou střelou vystrašil brankáře. Ovšem hráči Skalska byli produktivnější, když po rychlé rozehrávce se před brankou ocitl nekrytý Miroslav Pýcha st. a do odkryté branky otevřel skóre. A po zásluze. Nervóznější hráči Kosořic nebyli tak důrazní jako soupeř a střelec první branky mohl znovu rozvlnit síť, gólman však špičkou nohy střelu vyrazil. Na druhé straně po Mosiurczakově centru hlavičkoval nepřesně Adámek. Domácí ale nadále byli nebezpečnějším mužstvem. O pár minut později bylo před Majzlanem rušno, obrovský závar nakonec brankou neskončil. Hráči Skalska se radovali ve 28. minutě, kdy po nedůrazném souboji na pravé straně přihrál Pešek Vyšohlídovi, který parádně trefil míč pod břevno. S blížící se přestávkou začaly vystrkovat růžky i Kosořice. Po několika náznacích si Boháček všiml volného Gruse, jehož střelu obrana zblokovala a Michalova dorážka mířila na brankáře.

Ve druhém poločase viděli diváci mnoho osobních soubojů, díky čemuž se hra kouskovala a oba brankáři byli v podstatě bez práce. Kosořická snaha o vyrovnání začala gradovat v 75. minutě. Hostům také pomohlo vyloučení střídajícího Bláhy, který v rozmezí několika minut viděl dvě žluté karty a zápas tak pro něj předčasně skončil. Hrálo se tak na jednu branku, ale Kosořicím chybělo i trochu štěstí. Po jedné z akcí poskakoval míč kolem brankové čáry, žádný z hráčů ho však do branky nedotlačil. V 80. minutě po standardní situaci nastřelil Poslt tyč a příležitost volající po gólu nevyužil ani Grus. Po vítězném souboji na hranici vápna obešel gólmana, ale nakonec orazítkoval pouze tyč. Čest kosořických střelců alespoň trochu zmírnil obránce Poslt, který se uprostřed hřiště zmocnil míče a po narážečce s Černým chladnokrevně zakončil k tyči. V 90. minutě nebylo daleko k vyrovnání. Střídající Voleman dostal více prostoru a jeho střelu vykryl vyběhnuvší Verner. Následnou dorážku Boháčka do odkryté branky nepustili zase obránci.

• Branky: 11. Miroslav Pýcha st., 28. Vyšohlíd - 87. Poslt
  • Rozhodčí: Pejša - Stádník, Nusl
  • ČK: 81. Bláha (Skalsko)
  • Kosořice: Majzlan - Bašus, Štecher, Černý, Poslt - Michal, Boháček, Mosiurczak (27. Pavlíček), Adámek (74. Voleman) - Grus, Macháč (65. Darmoš)