Datum: 05. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Kosořice v derby doplatily na neproměněné šance
Vydáno dne 26. 04. 2009 (1185 přečtení)

Okresní derby v I.B třídě přilákalo do hlediště početnou diváckou kulisu, která viděla hodně zajímavé utkání a hlavně góly.

Sokol Luštěnice - Sokol Kosořice  3:2 (2:0)

Jak už se pomalu stává zvykem Kosořice vstoupily do utkání vlažným tempem. Nejprve Majzlana vystrašila standardní situace Pavlíčka, ve druhé případě už hostující obranu potrestal Holčapek, i když hosté reklamovali nedovolený zákrok na obránce. V úvodních minutách se Kosořice dostaly do vážnější šance v 17. minutě. Grus posunul na Macháče, ale jeho přízemní centr Darmoš ani Adámek netrefili. Domácím i nadále patřily otěže hry, na další branky se však čekalo dál. Po přímočaré akci Luštěnic pěkně vystřelil Bartoň. Gólman Majzlan si o chvilku později poradil i s dobře mířenou střelou Zikmundy. Hosté postupem času zjistili, že trojice sudích jim bude znepříjemňovat hru. Ve 30. minutě ukončil obránce dravý průnik Boháčka faulem uvnitř pokutového území, rozhodčí nakonec zapískal, ale míč přiřkl Luštěnicím. Ke konci prvního poločasu vyrazil Skalák dobře mířený míč po přímém kopu Mosiurczaka. Naopak domácí potrestali nedůslednost soupeře, po Majzlanově chybném výkopu a nedůrazu v obraně zvýšil vedení Luštěnic Kopa.

Do druhého poločasu nastoupil důrazný Bašus a jeho přítomnost byla od úvodního hvizdu znát. Po dvougólovém vedení domácích nechal hlavní sudí Kosořice opět chvíli hrát. Ve 46. minutě dokázal Darmoš ustát souboj v rohu hřiště a naservíroval míč před odkrytou branku Grusovi, ten však trestuhodně přestřelil. V dalších příležitostech neuspěl Boháček. Okupace luštěnického vápna na chvíli ukončil Hůlka, který však mířil vedle. Kosořice nakonec po zásluze snížily, když si na rohový kop nejvýše vyskočil Bašus a vykřesal pro svůj tým naději zisku bodů. Ovšem sudí nechtěli dramatický závěr připustit a dál znervózňovali hostující tým. V 74. minutě vyrazil střídající Kortus obrovskou příležitost Bataly. Z protiútoku měl Bašus na kopačkách vyrovnání, ale slabší nohou přestřelil odkrytou branku. V 80. minutě opět domácí odskočili na rozdíl dvou branek, když se Zikmunda trefil přesně pod padajícím gólmanem. V závěru utkání dokázaly Kosořice i po vyloučení Štechera vstřelit kontaktní gól Darmošem, Luštěnice však tři body už uhájily.
  • Branky: 7. Holčapek, 41. Kopa, 80. Zikmunda - 64. Bašus, 90. Darmoš
  • Rozhodčí: Drábek - Malý, Černý
  • ČK: 89. Štecher (Kosořice)
  • Kosořice: Majzlan (46. Kortus) - Sedláček (46. Bašus), Štecher, Černý, Poslt - Macháč (80. Pavlíček), Boháček, Mosiurczak, Adámek - Grus, Darmoš