Datum: 05. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Góly padaly v patnácté minutě, jeden v každé půli
Vydáno dne 23. 05. 2009 (1172 přečtení)

Kosořice od porážky v Luštěnicích dokázaly pravidelně bodovat, v tomto kole však přišla hrozba v podobě rozjetých Kosmonos.

SK Kosmonosy - Sokol Kosořice  0:2 (0:1)

Domácí minulý týden ztratili dravého Bednára, v úvodu zápasu se ale jeho absence neprojevila. Kosořice se nemohly dostat do tempa a soupeř již po pár minutách hry zahrozil z kopaček Kadlece. Hosté neporušili tradici a i přes rozpačitý začátek šli do vedení. Míč z rohového kopu, snášející se na první tyč, proletěl klubkem těl, kde se nejlépe zorientoval Darmoš a potvrdil vedoucí pozici mezi kosořickými střelci. Po vstřelené brance se hosté uklidnili a předvedli několik pohledných akcí. To samé se o chvíli později podařilo i Kosmonosům, ale do vážnější příležitosti se také nedostaly. V závěru prvního poločasu mohly Kosořice udeřit podruhé. Bašusem vybojovaný míč zatáhl Grus do vápna, jeho přihrávka sice adresáta nenašla. Následnou přihrávku už převzal Macháč, ale z dobré pozice mířil nepřesně.

Druhý poločas začal podle očekávání náporem Kosmonos, který skončil až se závěrečným hvizdem rozhodčího. Již v 53. minutě odskočil míč na nerovném terénu a Kortus nadále držel čisté konto i zásluhou svého břevna. Úderem patnácté minuty druhého dějství opět přišla chvíle Kosořic. Rychlý brejk z kopaček Poslta do otevřené obrany vyřešil Grus střelou k tyči, která propadla pod padajícím brankářem - 0:2. Hosté už se dopředu nehrnuli, domácí naopak zavřeli soupeře na jeho polovině. Největším problémem hráčů Kosmonos byla koncovka. Střelecky neuspěl střídající Mašek, o několik minut později po Bernardově přihrávce Janák a v závěrečných minutách také zkušený Kadlec. Kosořice opět jako jedno z mála mužstev obralo Kosmonosy o všechny body.
  • Branky: 15. Darmoš, 60. Grus
  • Rozhodčí: Železný - Pudil, Ledvina