Datum: 04. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Šňůru čtyř výher v řadě ukončili hráči Dlouhé Lhoty
Vydáno dne 14. 06. 2009 (1469 přečtení)

Derby mezi Kosořicemi a Dlouhou Lhotou přilákalo do hlediště slušnou diváckou návštěvu.

Sokol Kosořice - Sokol Dlouhá Lhota  1:1 (0:0)

Všichni přítomní ještě před výkopem uctili minutou ticha památku zesnulého pana Josefa Poslta, dlouholetého hráče a trenéra kosořického oddílu, který se významnou měrou zapsal do historie klubu. Úvod zápasu byl z obou stran opatrný, avšak hosté několikrát prověřili kvality brankáře Kortuse. Při rychle rozehraném přímém kopu obrana zaspala a Novotný krásnou střelou protáhl gólmana. Ten své spoluhráče podržel i o deset minut později, kdy se před vápnem uvolnil Šolc a neméně hezkou střelou opět nechal vyniknout Kortuse. Kosořice v prvním poločase zahrozily až v samém závěru. Grus si ve vápně položil obránce a zpětnou přihrávkou hledal Mosiurczaka. Tomu však míč vypíchl soupeř, následný centr Michala nasměroval Poslt těsně nad.

Po bezbrankovém prvním dějství vstoupili do druhé poloviny zápasu lépe hráči Dlouhé Lhoty. Už po pěti minutách hry se na hranici ofsajdu ocitl rychlonohý Limr a svůj únik zakončil přesnou střelou k tyči. Domácím se směrem dopředu příliš nedařilo a hrozili hlavně ze standardních situací. Na úvodní branku mohl odpovědět opět hlavičkující Poslt, i tentokrát mu štěstí nepřálo. Stejně tak i kosořickému Michalovi, který dostal pěknou přihrávku do běhu a jeho střelu dobře vykryl brankář. V 60. minutě si domácí obrana vybrala slabší chvilku a dvakrát nechala Kortuse napospas osamocenému protihráči. Nejprve zakončil Limr své sólo hodně nepřesně a podobně si vedl o dvě minuty později i Zelba. V další příležitosti Dlouhé Lhoty tentokrát Bejr střílel za velkým vápnem, ale i z této vzdálenosti nechybělo jeho ráně mnoho. Kosořice ve druhém poločase trápilo mnoho nepřesných přihrávek a na dostřel branky se tak příliš nedostávaly. Až v samém závěru sahaly po vyrovnání ze standardní situace. O konečné dělbě bodů rozhodl o dvě minuty později Grus, který po Boháčkově kolmici zakončil své sólo na výbornou.
  • Branky: 87. Grus - 50. Limr
  • Rozhodčí: Kubíček - Gaži, Zelenda
  • Kosořice: Kortus - Bašus, Štecher, Boháček, Adámek - Michal, Černý, Mosiurczak, Sedláček (21. Voleman) - Grus, Poslt
  • Dlouhá Lhota: Pechanec - Zelba, Zdobinský, Šolc, Dubický - Cepka, Bejr (81. Vrabec), Novotný (69. Jenč), Javůrek - Limr, Jansík (75. Rejmon)