téma * Sedláčkova trefa zajistila Kosořicím druhé místo
Vydáno dne 21. 06. 2009 (1519 přečtení)

V závěru sezóny provází kosořickou sestavu častá zranění, v posledním kole nemohl nastoupit nejlepší střelec Darmoš a druhý v pořadí Macháč zasáhl do hry v posledních minutách.

TJ Řepín - Sokol Kosořice  0:1 (0:0)

Začátek utkání byl plný nepřesností z obou stran, na menším hřišti hráči překopávali míč od jedné branky ke druhé. První příležitost byla k vidění po čtvrt hodině hry. Kratochvíl získal na obránce rozhodující náskok, bezbrankový stav však platil i nadále. Stejně jako po přímém kopu kosořického Mosiurczaka, kdy nabíhající Adámek netrefil hlavou míč. Obě mužstva bojovala pouze o lepší umístění a diváci se rozhodně nenudili. Hosté přeci jen měli v prvním poločase více ze hry, ale i domácí dokázali v pokutovém území zahrozit. Po rohovém kopu nebezpečně pálil řepínský Jurčovský, na druhé straně přihrál Grus Boháčkovi, jehož technická střela skončila na břevně. Skóre se nezměnilo ani po akci domácího Štrupla, který tak dlouho váhal se zakončením až mu míč ukopl Štecher. Kosořice se před odchodem do kabin mohly dostat do vedení, když po vyběhnutí brankáře vystřelil Michal. Domácí gólman se dokázal včas vrátit a ve skluzu odehrál míč za branku.

Hosté začali po změně stran ostřelováním Peřestého. Po Boháčkově pasu zakončil Grus pouze do brankáře, za okamžik vyslal dalekonosný pokus Bašus. Po hodině hry svítilo na ukazateli skóre 0:0, to mohl změnit nesprávným výrokem hlavní sudí, který odpískal údajnou "malou domů". Nepřímý volný kop z hranice velkého vápna se zastavil na pevné kosořické zdi. Hosté si v dalších minutách vytvořili slibné šance, vrcholem byla 80. minuta. Sedláček poslal do běhu Gruse, který už po několikáté zamotal hlavu soupeřově obraně. Na zpětnou přihrávku si opět naběhl Sedláček a křižnou ranou k tyči otevřel skóre. V závěru se domácí pokoušeli alespoň vyrovnat. Kosořický Kortus ještě poškádlil nervy svých spoluhráčů, když mu vypadl míč z náruče. Ten však dokázal neuvěřitelně vyrazit střelu Dvořáka do odkryté branky. I přes porážku si domácí hráči vysloužili od svých příznivců velký potlesk. Kosořice tak ukončily úspěšnou sezónu vítězstvím a navíc poskočily na druhé místo hned za sousední Rejšice.
  • Branky: 80. Sedláček
  • Rozhodčí: Leška - Laštovička, Poslušný