Datum: 24. 04. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Příprava na novou sezónu začíná v polovině července
Vydáno dne 15. 07. 2009 (1650 přečtení)

Letní prázdniny jsou teprve na začátku, ale pro mnoho klubů to znamená i přípravu na nový soutěžní ročník. Také hráči Kosořic již mají vypracovaný tréninkový plán s přípravnými zápasy.

Aktualizace: 16. srpna 2009
(+ pod tabulkou krátká reportáž z utkání)

:: Letní příprava  ::

16.7. Čt 18:00 trénink - Kosořice --- ---
18.7. So 18:00 Neratovice-Byškovice - Kosořice 4:2 krajský př.
21.7. Út 18:00 trénink - Kosořice --- ---
23.7. Čt 18:00 trénink - Kosořice --- ---
25.7. So 10:00 Kosořice - Tišice 0:1 I.B třída
28.7. Út 18:00 trénink - Kosořice --- ---
30.7. Čt 18:00 trénink - Kosořice --- ---
1.8. So 10:30 Pěčice - Kosořice 3:0 okresní př.
4.8. Út 18:00 trénink - Kosořice --- ---
5.8. St 18:00 Kosořice - H. Měcholupy "B" 0:1 I.A třída
6.8. Čt 18:00 trénink - Kosořice --- ---
8.8. So 17:00 Kosořice - FC Satalice 1:1 I.B třída
11.8. Út 18:00 trénink - Kosořice --- ---
13.8. Čt 18:00 trénink - Kosořice --- ---
16.8. Ne 17:00 Kosořice - Kněžmost 9:1 okresní př.

- uvedené termíny tréninků jsou orientační
Neratiovice-Byšovice - Kosořice 4:2 (2:1)

Branky: 78. a 80. Doubek, 27. Nezbeda, 30. Žák - 13. a 68. Sabol
Kosořice: Kortus - Bašus, Štecher, Boháček, Sedláček (46. Adámek) - Pavlíček, Mosiurczak, Sabol, Hybler - Grus, Voleman
Na úvod přípravy změřili hráči Kosořic síly s nováčkem krajského přeboru - Neratovice-Byškovice. Na hřišti v Byškovicích se zpočátku hrál vyrovnaný fotbal a díky důrazu hostujících hráčů drželi soupeře na uzdě. Ve 13. minutě se navíc sami ujali vedení, když po rychlém brejku z vlastního vápna poslal načasovanou přihrávku Grus a Sabol křižnou střelou k tyči zužitkoval na výbornou své sólo. Kvality soupeře pocítily Kosořice o několik minut později. Po ztrátách míče se domácí usadili na soupeřově polovině a ve 27. minutě to potvrdili i vyrovnávací brankou Nezbedy. Neuběhly ani tři minuty a hosté opět inkasovali. Žák se na velkém vápně zmocnil míče a jeho střela se zastavila až za brankářovými zády. Po změně stran vystřídal domácí trenér téměř celou sestavu, kdežto Kosořice mohly střídat pouze jediného hráče. I přesto se hosté dostali do slibné příležitosti jako první. Po Mosiurczakově narážečce se Sabolem si o míč řekl Voleman a tvrdá střela těsně proletěla nad břevnem. O pár minut později skončil Pavlíčkův centr na tyči. Do třetice se podařilo Kosořicím vyrovnat zásluhou Sabola, který se nejlépe zorientoval po přihrávce Bašuse a střele Pavlíčka. Domácí poté zvýšenou aktivitou šli opět do vedení po střele Doubka a tentýž hráč se prosadil také o dvě minuty později, kdy přes protesty hostujících hráčů kvůli ofsajdu, stanovil na konečných 4:2. V závěru utkání mohly Kosořice ještě snížit, ale střelecké pokusy už za gólmanovými zády neskončily.
Kosořice - Tišice 0:1 (0:1)

Branky: 7. Brodský
Kosořice: Kortus - Bašus, Černý, Adámek, Sedláček - Pavlíček (46. Vítek), Mosiurczak, Sabol, Hybler (80. Hájek)
Lonští soupeři v I.B třídě, Kosořice s Tišicemi, se střetli v rámci dalšího přípravného utkání. Hosté předvedli výborný vstup do utkání, když v sedmé minutě otevřel skóre chytrým lobem Brodský. V dalším průběhu hry byli hráči Tišic aktivnější směrem dopředu, ze strany domácích několikrát odpověděl Sabol. Do konce prvního poločasu se skóre již nezměnilo. Po změně stran se Kosořice dopouštěly řady nepřesností, přesto jedovatá střela Sabola provětrala hostujícího gólmana. Souboj obou hráčů vyzněl se štěstím pro strážce svatyně i v 67. minutě, kdy po kličce obránci a následné střele se míč od tyče odrazil do brankářovi náruče. Herní projev domácích se zlepšil na konci utkání, ale gólem žádná akce neskončila.
Pěčice - Kosořice 3:0 (1:0)

Branky: 31. Mareš, 55. Král, 75. Kučera
Kosořice: Kortus (46. Majzlan) - Maška, Štecher, Černý, Sedláček - Michal, Mosiurczak (46. Hybler), Sabol, Adámek - Grus, Voleman (46. Darmoš)
Kosořice zatím v přípravě nedokázaly zvítězit a jako velice kvalitní soupeř se ukázali hráči Pěčic. Velice mladý tým domácích dával soupeři málo prostoru a naopak směrem dopředu si dobrým pohybem a kombinací dokázal vytvořit střelecké příležitosti. Už ve dvanácté minutě zabránil úvodní brance reflexivním zákrokem Kortus. Z kosořické strany na obranu platil Sabol svým důrazem, ale gólman až na vyjímky zasahovat nemusel. Postupem času hosté začali hrát více po zemi a odměnou jim mohla být úvodní branka. Po rohovém kopu se míč dostal na zadní tyč, ale Voleman odkrytou branku netrefil. Naopak domácí využili zaváhání soupeře, na vápně číhajícího hráče ještě Kortus vychytal. Na dorážku Mareše už neměl sebemenší šanci.
Druhý poločas patřil Pečicím, i když z levé strany zásoboval střídající Darmoš své spoluhráče nebezpečnými centry. Sám pak jedovatou střelou nechal vyniknout domácího brankáře. Pěcice v 55. minutě opět potrestaly špatnou koncovku soupeře druhou brankou a opět po chybě v rozehrávce. Kosořice poté zkoušely zkorigovat, střely Sabola se však neujaly, i když v jednom případě zachránila domácí mužstvo tyč. Střeleckou bezradnost potvrdil Sedláček, jehož střela z malého vápna skončila nad brankou. Tečku za utkáním udělal Kučera, který střelou k tyči uzavřel účet na konečných 3:0.
Kosořice - H. Měcholupy "B" 0:1 (0:0)

Branka: 60. Čížek
Kosořice: Majzlan (46. Kortus) - Maška, Štecher, Boháček, Sedláček - Grus, Mosiurczak, Sabol, Michal (60. Hybler) - Janák, Darmoš
Kosořice v přípravě okusily tzv. "anglický týden" a po sobotním zápase v Pěčicích nastoupily ve středu proti rezervě Horních Měcholup a v sobotu je čekají Satalice. Proti nováčkovi pražské I.A třídy nastoupili domácí bez respektu, po Grusově přihrávce však zaváhal s koncovkou Janák. Ve 14. minutě byl tentýž hráč nedovoleně zastaven v pokutovém území, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře. Poté tempo opadlo a další akce zabrzdily nepřesnosti z obou stran.
Od úvodu druhého dějství si domácí vytvářeli jednu příležitost za druhou, proměňování šancí je v posledních přípravných zápasech velký problém. Hosté nakonec soupeře potrestali, když Čížek využil chyby před Kortusovou brankou. Domácí i nadále bušili do měcholupských vrat, ale bez kýženého úspěchu. Ze střední vzdálenosti to zkoušel Sabol, po přihrávkách Gruse a Sabola nedokázal Darmoš několikrát zblízka usměrnit míč za hostujícího brankáře.
Kosořice - Satalice 1:1 (1:1)

Branka: 25. Michal
Kosořice: Kortus (46. Majzlan) - Maška (75. Kortus), Štecher, Poslt (46. Adámek), Pavlíček - Grus, Voleman, Sabol, Michal - Janák (31. Hybler), Darmoš
V dalším přípravném utkání Kosořice porovnaly I.B třídu středočeského kraje s pražským. Satalice nezačaly špatně a jejich útoky převážně středem hřiště znamenaly pro domácí tým velké nebezpečí, což potvrdily gólem v 11. minutě. Vedení hostí netrvalo ani čtvrt hodiny. Přesný míč do prostoru převzal Michal, po samostatné akci si poradil s obráncem i brankářem a do prázdné branky srovnal skóre. Nadále se střídaly příležitosti na obou stranách, ale do konce prvního poločasu se diváci branky už nedočkali.
Ve druhém poločase se hrálo i za horkého počasí ve slušném tempu a akce zavánějící gólem byly k vidění před oběma brankami. Asi největší příležitost neproměnil kosořický Sabol, jeho střelu zastavila tyč.
Kosořice - Kněžmost 9:1 (9:0)

Branky: 5., 30. a 35. Michal, 10. a 18. Mosiurczak, 25. a 38. Sabol, 40. Štecher, 45. Janák
Kosořice: Majzlan - Maška, Štecher (46. Voleman), Boháček, Adámek (46. Sedláček) - Grus, Mosiurczak (67. Hybler), Černý, Michal - Janák (46. Darmoš), Sabol
V generálce na novou sezónu přijel do Kosořic Kněžmost. Již v páté minutě dorazil Michal Mosiurczakův přímý kop odražený od tyče za bezmocného brankáře. V té chvíli to ještě s hostujícím týmem nevypadalo tak bledě, další minuty však byly pro Kněžmost velmi nepříjemné. O pět minut později se ze střední vzdálenosti prosadil Mosiurczak. Neustávající tlak Kosořic zúročil tentýž hráč i v 18. minutě po Janákově přihrávce. O další branku se postaral důrazný Sabol, když ho pěknou pěkným pasem našel Štecher. Ve 25. minutě pustil gólman střelu Michala do prostřed branky a bylo jasné, že hosté nebudou na tento zápas vzpomínat v dobrém. Do konce prvního poločasu se ještě trefili Michal, Sabol, Štecher a Janák.
O přestávce poslal domácí trenér na hřiště tři nové hráče. Za velkého vedra tempo polevilo a také hráči Kněžmosta se několikrát dostali ke slovu. Kosořice ve druhém poločase už skóre nenavýšily, i když příležitostí bylo dost. Naopak hosté alespoň nepříznivý stav zkorigovali v 76. minutě.

[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5