Datum: 05. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Kosořice si vyšláply na doposud neporaženou Sokoleč
Vydáno dne 11. 10. 2009 (984 přečtení)

Hostující tým trápí marodka, také Kosořice již delší dobu postrádají několik hráčů. V tomto duelu byl již na střídačce připravený Macháč a do základní sestavy se vrátil Štecher.

Sokol Kosořice - SK Sokoleč  2:0 (1:0)

Úvod zápasu začal podle papírových předpokladů větší aktivitou hostů, kteří také poprvé zahrozili. V desáté minutě na mokrém terénu uklouzl Grus, z čehož mohl po centru Němce profitovat osamocený Vančura, ten však střelecky zklamal. Známé "nedáš - dostaneš" připomněl soupeři kosořický Adámek v jedenácté minutě. Po rohovém kopu Sabola zaspala obrana Sokolče a domácí obránce uklidil míč hlavou za Podrazského záda. Hráči hostí měli i nadále více míč na svých kopačkách, ale nebezpečné situace byly k vidění spíše na druhé straně. V 19. minutě centroval Sabol, Darmošovu ránu ještě obrana odrazila, Černého technická střela už hosty pořádně vyděsila. Tentýž hráč vybídl ke skórování o pět minut později Volemana, tentokrát zamezil míči do sítě pozorný gólman. Po půlhodině hry se za hlavu chytal sokolečský Vančura, když mu bravurním zákrokem zlikvidoval stoprocentní příležitost Majzlan. Do poločasové přestávky se Kosořice bránily atakům soupeře, ve všech případech defenzíva obstála, někdy s velkým přispěním Majzlana.

Do druhého poločasu naskočil za zraněného Černého Madyar a hned po dvou minutách pobytu na hřišti připravil šanci pro Volemana, který v obtížné pozici netrefil před brankou míč. Hodně svižný úvod druhého dějství pokračoval již několikátou snahou hostí o pokutový kop, jejich žádosti však hlavní rozhodčí nevyslyšel. Odskočit soupeři na rozdíl dvou branek mohly Kosořice ve 49. minutě, kdy po Grusově zatažení míče do vápna neuspěl Voleman. Hráči Sokolče pokračovali v nastoleném trendu z první půle, rychlými narážečkami a dobrý pohybem dostávali soupeře pod tlak. Ovšem výraznější šance se daly spočítat na prstech jedné ruky a když se hosté dostali na dostřel, tak je zradila koncovka. Domácí spoléhali na brejky a přesný centr Gruse našel ve vápně Darmoše, který však s koncovkou až příliš váhal. Druhý zásah nakonec domácí přidali z dalšího brejku, když střídající Janák před vlastním vápnem skluzem vypíchl soupeři míč a Grus zakončil svůj únik přes celé hřiště střelou na vzdálenější tyč. Po zbytek zápasu se Sokoleč pokoušela o zdramatizování zápasu, ale křečovitá snaha ve spojení s domácí obranou už změnu stavu nedovolila.
  • Branky: 11. Adámek, 62. Grus
  • Rozhodčí: Zdeněk - Kinčl, Neumann
  • Kosořice: Majzlan - Sedláček, Štecher, Maška, Adámek - Grus, Michal, Černý (46. Madyar), Sabol - Voleman (76. Macháč), Darmoš (59. Janák)
  • Sokoleč: Podrazský - Půlpán, Soukup, Martínek, Plaček - Kulhánek, Vodvářka, Zahradník, Němec - Vančura, Čáp