Datum: 03. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * První část sezóny jsme ukončili vzpomínkou na vojnu
Vydáno dne 24. 11. 2009 (1645 přečtení)

Podzimní část sezóny se uchýlila k zimnímu spánku a rozlučka v Kosořicích proběhla uplynulou sobotu netradiční zábavou.

Skupinka 16 osob se vydala na akci pod taktovkou Paintball Clubu Milovice o.s., která v místním vojenském prostoru pořádá paintball a další různé akce (= co je paintball?).
Po příjezdu do klubovny pořadatele se skupinka rozdělila na dva týmy, nakonec po malém nedorozumění bylo devět hráčů v Černém týmu a sedm v Zeleném. Poté jsme se Zbyňkem a s asistentem Vojtou (Zbyněk Čep - místopředseda clubu a instruktor, pozn. red.) vyrazili do vojenského prostoru, kde už trénovali profesionálové ze záchraného sboru, tak i nadšenci tohoto sportu. Nekonec jsme se dostali na hřiště, které tvořilo dva domy a mezi nimi bitevní pole viz. fotky (na některých můžete vidět základny obou týmů a bitevní pole). Začali jsme klasicky "do posledního muže/ženy", po tomto zahřívacím kole přišly na řadu konkrétní úkoly. Nejprve Zelení museli dobít soupeřův dům, Černí však neztratili ani jednoho muže a s přehledem zvítězili. Poté se role otočili a Černí útočili, podle Zbyňka, na snadnější cíl. Jeho tvrzení se nakonec potvrdilo, ale Zelení nakonec i přes několik ztrát dům také uhájili. Následovala akce s cílem získat vlajku nacházející se uprostřed bitevního pole. V této hře oba týmy využily zakoupenou pyrotechniku. Bouchající granáty a zejména dýmovnice, které se ukázaly jako dosti účelné. Nejprve se Franta Kortus z Černého týmu vydal střemhlav do nepřátelské linie a odnesl to barevnou sprškou ran. Poté byla použita zmiňovaná dýmovnice a Černí dvakrát triumfovali díky odvaze Ladislava Drahoty st. a jediné zástupkyni něžného pohlaví - Denisy Koštejnové. Velkou měrou se na úspěchu podílel i zbytek týmu krycí palbou.
Pomalu se začalo stmívat a oba týmy si ještě zahrály mezi oběma objekty vyřazovací duely "do posledního muže/ženy". Vyvrcholením akce byl tvz. Napoleon, při kterém se obě mužstva postavila do řady proti sobě a na signál vystřelily po jedné ráně na soupeře. Po každé ráně se oba týmy k sobě o jeden krok přiblížily a opět následoval jeden výstřel. Někteří jedinci porušili pravidla a šli o deset kroků před své spoluhráče, tím byli pro soupeře snadnějším cílem. Tato hra skončila povelem, při němž měl každý hráč v týmu vyprázdnit zásobník do nepřítele. Jako první se vzdali Zelení, ale ti hráli v oslabení.
Celá akce se setkala s velmi kladným ohlasem všech účastníku. Doufám, že si ji v budoucnu zase někdy zopakujeme.

Zelený tým: Petr Darmoš, Tomáš Majzlan, Marek Sedláček, Josef Koštejn, Martin Sabol ml., Jiří Grus, Miloš Štecher
Černý tým: Denisa Koštejnová, Jaroslav Macháč, Martin Sabol st., Martin Maška, Ladislav Drahota st., Ladislav Drahota ml., Yaroslav Madyar, František Kortus, Jan Adámek

Na závěr několik fotek a videí pro dokreslení příběhu:
fotky Zbyňka (zdroj: www.paintball-milovice.cz)
fotky od Jirky Gruse
video č.1 od Jirky Gruse
video č.2 od Jirky Gruse
video č.3 od Jirky Gruse
(doporučení: po otevření programu přehrávání zastavte a vyčkejte na úplné načtení videa, poté bude ukázka plynulá)

[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: ada.cz | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )