Datum: 02. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Kosořický Michal vystřílel důležité body
Vydáno dne 23. 05. 2010 (666 přečtení)

Kosořice s několika změnami v sestavě nastoupily proti rezervě Polabanu s cílem získat tři body a opustit poslední místo v tabulce.

Sokol Kosořice - SK Polaban Nymburk "B"  2:0 (1:0)

Od úvodního hvizdu hýřili domácí aktivitou a není tedy divu, že se hrálo převážně na půli soupeře. Již ve třetí minutě nebezpečně pálil Kořínek a o deset minut později se míč po rohovém kopu dostal k domácím obráncům na polovinu hřiště. Dlouhý pas za obranu neodhadl hostující gólman, ale Sabolův lob byl až příliš dlouhý. Hráči Polabanu odpověděli šancemi v rychlém sledu, Kukla a Soukal však brankáře neohrozili. Kosořičtí měli nadále více ze hry a ve 32. minutě šli po zásluze do vedení. Mosiurczakův přímý kop z hranice vápna orazítkoval sice břevno, z trojice nehlídaných hráčů se nakonec prosadil Michal.

Po změně stran Nymburští přidali směrem dopředu a po čtyřech minutách hry podržel Kortus výborným zákrokem své spoluhráče, když Soukal po individuální akci mířil dobře k tyči. Ani domácí se však v ofenzívě nenechali zahanbit, v hlavních rolích tentokrát nymburský brankář a útočník Macháč. Nejprve hostující Havelka vytlačil očima Macháčovu střelu do boční sítě a o pět minut později se hráč s číslem 11 přetahoval s obráncem o míč, v poslední chvíli dokázal vystřelit, ale pouze do vyběhnuvšího brankáře. Kosořice poté snadno přicházely o míč nepřesnými přihrávkami a soupeř zakládal útok za útokem. Dnes však kosořická defenzíva pracovala na výbornou a až na pár výjimek nepouštěla hráče Polabanu na dostřel. Uklidnění do domácích řad přinesla branka ze 73. minuty, když na konci rychlé akce byl opět Michal, který obešel brankáře a rozhodl o rozdělení bodů. Ještě v téže minutě viděl nymburský Hospodka druhou žlutou a musel předčasně do kabin. Kosořice úspěšně rozrážely akce soupeře a naopak mohly ještě své vedení zvýšit. Zejména dorážka Kořínka byla hodně nadějná, hosté však už neinkasovali. Domácí tak po kompaktním výkonu zaslouženě zvítězili.
  • Branky: 32. a 73. Michal
  • Rozhodčí: Novotný - Velešík, Kaucký
  • ČK: 73. Hospodka (Nymburk)
  • Kosořice: Kortus - Grus, Maška, Štecher, Adámek - Michal, Mosiurczak, Sabol (84. Darmoš), Madyar (79. Voleman) - Macháč (87. Bašus), Kořínek